Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kościół zamknięty. Dookoła jest niebezpiecznie

› Aktualności ponad rok temu    13.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 11 / 82%
A A A
Borek Wlkp. Ruszyły prace związane z demontażem kopuły kościoła na ZdzieżuBorek Wlkp. Ruszyły prace związane z demontażem kopuły kościoła na Zdzieżu fot. A. Fajczyk

Rozpoczęły się prace, związane z demontażem kopuły, znajdującej się na wieży sanktuarium na Zdzieżu, w Borku Wlkp. Ściągnięcie jest konieczne, gdyż została ona bardzo uszkodzona podczas nawałnicy, jaka nawiedziła powiat gostyński w sierpniu. Poza tym jest bardzo zniszczona, mniej więcej od 1650 roku nie była konserwowana ani naprawiana. Prace mają potrwać do końca grudnia.

- W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa wiernym, wszystkie msze święte od poniedziałku do soboty, o godz. 9.00, będą odprawiane we farze. W sanktuarium msze święte w sobotę, o godz. 18.00 i w niedziele według stałego porządku – ogłosił na jednej z mszy św. w ubiegłym tygodniu ks. Daniel Litkowski, proboszcz parafii na Zdzieżu.

Według kosztorysu za ściągnięcie kopuły z sanktuarium trzeba zapłacić 106 000 zł. Zadanie związane z demontażem dofinansowały lokalne samorządy: 10 000 zł to dotacja, którą przekazała gmina Borek z kolei 30 000 zł na prace związane ze zdjęciem kopuły przekazał samorząd powiatu gostyńskiego.

TUTAJ - jakie plany, związane z parafią w Starym Gostyniu ma nowy proboszcz?

+ 9 głosów: 11 (82%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Parafianin
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Lubię naszego proboszcza i doceniam Jego starania, jednak sposób w jaki traktuje ks. Antoniego woła o pomstę do nieba. Tutaj głosi o przebaczaniu, o miłosierdziu wobec bliźniego a niestety sam czyni dokładnie odwrotnie. Jak się pokłócili to należy sobie przebaczyć, i dojść do porozumienia. Jaki to jest przykład dla nas, wiernych? Ks. Antoni jest na miejscu i nie odprawia mszy św., a przyjeżdżają księża z całego dekanatu. Mam nadzieję że w ten szczególny, świąteczny czas księża przełamią się opłatkiem i będzie zgoda i współpraca jaka w Borku była jeszcze przed rokiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Paprykowy
  ponad rok temu ocena: 67%  7
  Najwięcej kasy przeznaczył Nergal.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ system VAR
  ponad rok temu ocena: 63%  6
  wnioski o dotacje pisać do bossa Rydzka ,a nie brać z samorządu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marta
  ponad rok temu ocena: 57%  5
  Do Ewa! Ty chyba slepa jestes ten Kościół przechodzi duzo remontow, proboszcz co chwile cos robi ale niestety wszystko duzo kosztuje rak sobie super radzi. Wykonuje remonty i caly czas splaca dlugi po poprzednim proboszczu ks. Romanie. Wiec zastanow sie kobieto bo zaniedbanego kościoła to chyba nie widzialas. Tak z wierzchu tez przydalby sie remont ale od czegos nalezy zaczac sa remonty pilne i pilniejsze a na koncu kosmetyczne pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xcxc
  ponad rok temu ocena: 57%  4
  Dokladnie Marta ma rację nie zapominajmy ze w naszym Borku nasza parafia ma jeszcze Kościół Farny i tam tez proboszcz caly czas remontuje. Kto jest w temacie wie co zrobil nasz ksiadz i ile pieniedzy to kosztowalo, a tak jak wspomnialas caly czas splaca dlug po swoim poprzedniku.
  ~ Ewa
  ponad rok temu ocena: 14%  3
  Kościół ten wygląda jakby od 1650 roku w ogóle nie był remontowany. Drugiego takiego zaniedbanego trudno byłoby znaleźć w całej Polsce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  A ile pieniędzy na ten cel przekazała kuria?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Też bym była ciekawa,ale jak znam życie to oni tylko łapy wyciągają a nie dają.