Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koty, myszy, jednorożce, pluszaki i wszystkie bajkowe stwory

› Społeczeństwo ponad rok temu    1.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 80%
A A A
Borek Wlkp. Rozgrzewka przed biegiem to już duża artystyczna impreza. Wystartował Maskotkowy Festiwal BiegowyBorek Wlkp. Rozgrzewka przed biegiem to już duża artystyczna impreza. Wystartował Maskotkowy Festiwal Biegowy fot. A. Fajczyk

Bajkowo, bardzo kolorowo i wesoło było 1 maja w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Borku Wlkp. Tak, jak rok temu zaplanowali, tak zrobili. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i klub sportowy Wisła Borek połączyli siły i coroczną imprezę z cyklu Borek Biega zorganizowali w rozszerzonej formule, innej niż dotychczas.

Wymyślili sobie, że kultura i sport mają ze sobą wiele wspólnego, łączą się artystycznym wyrazem i przygotowali wielki festyn sportowo-rekreacyjny. Mieszkańcy miasta i okolic mogli przyjść z pluszową maskotką, można było też przebrać się w strój ulubionej bajkowej postaci. Za przebrania były nagrody ufundowane przez drogerię Vica. Na uczestników w parku czekały pluszowi goście: zając, krówka Gostyńskiej Spółdzielni Mleczarskiej, była maskotka Borka-Humorka, wiewiórka BGŻ oraz maskotka z przedszkola „Pod Dębem”. To, że sportowa impreza biegowa organizowana w Borku 1 maja - CZYTAJ TUTAJ zmieniła formułę, można było zauważyć już podczas rozgrzewki, która rozrosła się do swego rodzaju występów artystycznych.

- W ubiegłym roku, zapraszając Meza i organizując przy okazji biegu koncert, jako organizatorzy doszliśmy do wniosku, że możemy właśnie poszerzyć część artystyczną festynu biegowego. I tak wystartował Maskotkowy Festiwal Biegowy. W organizację włączyło się sporo wolontariuszy oraz grup i sekcji sportowych - wyjaśniła Justyna Chojnacka, dyrektor MGPK w Borku.

Przed widownią, w pokazach tanecznych pokazały się dzieci z sekcji, działających przy boreckim ośrodku kultury - były kotki i jednorożce. A później trawnikiem przed sceną zawładnęły panie z Fit Dance Show - tym razem zaprezentowały się w przebraniach Myszki Miki.

Tutaj o Eko-Festynie w klasztornych ogrodach - KLIK

Po zakończeniu biegów przyszedł czas na zmianę charakteru festiwalu ze sportowego na koncertowy. Dzieci rozsiadły się wygodnie na trawniku, na przygotowanych siedziskach, a na scenie pojawili się artyści z programu TVN „Mam talent” w koncercie Stwora Głodomora. Mała publiczność usłyszała piosenki z dzieciństwa swoich rodziców. Można było skorzystać z innych atrakcji - dmuchanych zjeżdżalni, gier i rozłożonych klocków. Niebo straszyło deszczem, który - jak mówili organizatorzy - był potrzebny po to, aby opadł kurz po maratonie biegowym. Wieczorem festyn zmienił formułę na kabaretową. Pod borecką fontanną żartami, jak z rękawa sypali Grzegorz HALAMA i artyści z kabaretu WEŹRZESZ.

Zrewitalizowany park miejski im. A. Mickiewicza to nowe miejsce boreckich imprez. - Piękna przestrzeń wizualnie. Pierwszy raz zrobiliśmy tam festyn w ubiegłym roku, pomysł wypalił i będziemy kontynuować. Jeszcze spotkamy się w parku w tym roku. Dogrywamy sprawy techniczne i organizacyjne - przyznała Justyna Chojnacka.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!