Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Krajobraz „jak po burzy”. Interweniowali strażacy

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    27.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Leżące na drodze konary drzewa początkowo próbowali usunąć sami kierowcyBorek Wlkp. Leżące na drodze konary drzewa początkowo próbowali usunąć sami kierowcy fot. OSP Borek Wlkp.

Ciemna granatowa chmura nadciągała od wschodniej strony nad Gostyń dziś, tuż po godz. 17.00. Zaczął wiać wiatr, słychać było głuche pomruki grzmotów. Groźnie to wyglądało, ale... delikatnie popadało. I na tym się skończyło. Burza poszła w kierunku Śremu i dalej do Poznania, gdzie na dobre się rozszalała. Nawałnica była też w powiecie ostrowskim.

Można powiedzieć, że w gostyńskiej gminie wyładowania „przeszły bokiem”, ale inaczej było w innych miejscowościach powiatu gostyńskiego. W Pępowie wiał silny wiatr, lał deszcz, wystąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej. Krobię tym razem burza ominęła, ale za to w Domachowie wiało, padało i grzmiało. Najbardziej jednak „dostała” borecka gmina, skąd dostawaliśmy najwięcej sygnałów o wyładowaniach.


- W Borku przez chwilę grad padał, powiało i ostro popadało - napisała po południu jedna z Internautek na Facebooku „Życia Gostynia”. - Jeżewo: wiatr, grad i ulewa - dodał inny mieszkaniec boreckiej gminy.

Studzienki nie nadążały odbierać wody deszczowej i przez chwilę ulice "pływały", np. ul. Dworcowa.

Zaskoczeni byli kierowcy, wjeżdżający do miasta ulicą Głosiny. Tam gałęzie przydrożnego drzewa spadły na drogę i w ten sposób zablokowały ruch. Utworzył się korek. Początkowo połamane konary kierowcy próbowali usunąć sami, ale ostatecznie do pomocy zadysponowano tam strażaków-ochotników z miejscowej jednostki. - Intensywne opady deszczu z gradem i silne podmuchy wiatru, występujące przez chwilę, zrobiły swoje - mówią strażacy. - Gałęzie drzew porośnięte jemiołą niewątpliwie miały również wpływ na to, że konary się połamały - dodają. Gałęzie zostały zdjęte z drogi i pocięte.

Kłócił się o bronę i źle na tym wyszedł - CZYTAJ TUTAJ

Krajobraz „jak po burzy” zobaczyli również mieszkańcy Jaworów. Tam po południu grzmiało, padało i wiało dość mocno. Wichura spowodowała, że połamały się gałęzie drzew rosnących przy szosie między Jaworami a Jeżewem, mieszkańcy sami je uprzątnęli.

Odtąd, zamiast wertować kartki papieru, radni będą korzystać z elektronicznych urządzeń. Gdzie? - CZYTAJ TUTAJ

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jiii
  10 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Jawór!!! nie Jaworow debiló
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji