Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kryminalny Magiel. Wystartuje planowo, ale ze zmianami w programiePatronat

› Kultura i Rozrywka 16 dni temu    14.10.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
www.kryminalnymagiel.gostyn.plwww.kryminalnymagiel.gostyn.pl fot. Arch. organizatorów

Spotkania autorskie, rekonstrukcja historyczna z elementami mody i samochodów w stylu retro, czy escape room z zagadką kryminalną to tylko niektóre wydarzenia, które zaplanowano w ramach Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel“. Ten rozpocznie się w Gostyniu w czwartek (15 października) i potrwa do soboty (17 października). Ze względu na sytuację w kraju, część programu będzie odrobiona w późniejszym terminie.

 

R E K L A M ABolsius

Kilkudniowe wydarzenie ma stać się promocją najciekawszych odmian kryminału – historycznej powieści kryminalnej i kryminału retro. „Kryminalny Magiel“ jest jedną z największych imprez tego typu w Polsce. Uczestniczyć w niej będą największe gwiazdy polskiego kryminału, między innymi Marek Krajewski. W ramach Festiwalu będą miały miejsce spotkania z pisarzami, projekcje filmowe, gangsterskie rekonstrukcje historyczne, wystawa pt. „Kryminalny Gostyń w przedwojennej prasie, zdjęciach i dokumentach”, warsztaty z kryminalistyki. Odbędzie się również konkurs na najlepszą polską powieść kryminalną. 

Festiwal wystartuje planowo jutro, 15 października, jednak z powodu zmiennej sytuacji pandemicznej, dokonano zmian w programie.

- Główne wydarzenia stacjonarne - spotkania autorskie i warsztaty - odbędą się w czwartek i piątek, natomiast w sobotę odbędą się wydarzenia on-line. Ponadto program festiwalu został rozłożony w czasie. Gry terenowe, rekonstrukcja historyczna, zajęcia z kryminalistyki zostaną przeprowadzone w późniejszych terminach do końca grudnia 2020 roku - mówi w imieniu organizatorów Przemysław Pawlak.

Wszystkie wydarzenia odbędą się z zachowaniem norm sanitarnych i z uwzględnieniem limitu miejsca na salach. Obowiązują zapisy.

- Wszyscy z państwa, którzy zapisali się na wydarzenie, będą na bieżąco informowani o zmianach terminów i formuły spotkań. Pomocne będzie również śledzenie strony internetowej www.kryminalnymagiel.gostyn.pl i fanpage’a Festiwalu - dodaje.

Organizatorami festiwalu są: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gdańskie Wydawnictwo „Oficynka”, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Muzeum w Gostyniu. Tygodnik Życie Gostynia i portal www.gostynska.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!