Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Kto zapłaci rachunek za "klimatyczną imprezę"?

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    29.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Klimatolog Marcin Popkiewicz i jego koledzy byli pod wrażeniem wiedzy zaprezentowanej przez uczniów podczas debaty oksfordzkiejKrobia. Klimatolog Marcin Popkiewicz i jego koledzy byli pod wrażeniem wiedzy zaprezentowanej przez uczniów podczas debaty oksfordzkiej fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Dwie równolegle odbywające się konferencje: główna i młodzieżowa, ale jeden temat - walka ze zmianami klimatycznymi towarzyszyły „szczytowi klimatycznemu” w Krobi. W „Konferencji dla Klimatu. Zrównoważony rozwój” udział wzięli przedstawiciele świata nauki, biznesu, samorządowcy oraz młodzi ludzie, którzy najbardziej, jak mówił znany klimatolog Marcin Popkiewicz, „mogą zapłacić rachunek” za np. ocieplanie się klimatu wywołane przez obecne pokolenia.

– Prawa fizyki mają w bardzo głębokim poważaniu, co nam się podoba, a co nam się nie podoba. Ona po prostu zrobią swoje. I nie będą łaskawe, aż my się ogarniemy. Więc im dłużej próbujemy to negować i wypierać, tym bardziej będzie boleć. My mówimy naszym dzieciom, że to jest zbyt trudne, żeby to zrobić. Ale nas nie dotkną najgorsze konsekwencje – dosadnie prezentował problem mówca.

Podczas wystąpienia w auli ZSOiZ w Krobi padło wiele liczb dowodzących drastycznie pogarszającego się stanu naszego klimatu i wynikających z tego konsekwencji: znikający na naszych oczach świat natury, wyrybianie mórz i oceanów oraz migracje ludności.

– Czemu mówi się o paliwach kopalnych i dwutlenku węgla w kontekście zmiany klimatu? Bo one ma największy udział, odgrywają największą rolę – dodał M. Popkiewicz.

Tymczasem w pobliskiej sali gimnastycznej krobskiej podstawówki swoje rozważania w tym samym temacie prowadziła młodzież. Centralnym punktem tej konferencji była prowadzona zgodnie z najlepszymi wzorcami brytyjskiego parlamentaryzmu debata oksfordzka.

Po prawicy przewodniczącego jej Marszałka tradycyjnie zasiadła strona wypowiadająca się za tezą mówiącą „Zmian klimatu nie da się powstrzymać”, po lewicy strona przeciwna. Naprzeciwko siebie stanęły Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Jaki był jej wynik - przeczytasz w kolejnych wydaniach „Życia Gostynia”.

Czytaj również: liczba marketów rośnie, jak grzyby po deszczu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ fffff33333333333
  7 miesięcy temu ocena: 80%  5
  Jak to kto przecież że my podatnicy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wg
  7 miesięcy temu ocena: 36%  4
  Jeśli ktoś chce zagłębić się w temat, zachęcam do przeczytania książki Popkiewicza "Ziemia na rozdrożu" lub śledzenia profilu na fb o tej samej nazwie... Tam można m.in. znaleźć odniesienie do argumentów przytaczanych niżej. Same fakty
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Franek
  7 miesięcy temu ocena: 64%  3
  Może by tak zacząć dzieci i młodzież uczyć historii, bo jak ktoś się jej uważnie uczył to wie, że klimat zawsze się zmieniał. Bywało, że na terenie Polski było pięknie ciepło nawet gorąco. Bywało, że Bałtyk zamarzał, można było saniami się na nim poruszać. Jakoś wtedy nikt nie jeździł samochodami nie było wielkich fabryk i prądu nie było produkowanego z węgla i jakoś klimat się zmieniał. Propaganda firm, które płacą krocie by wprowadzać niepokój wśród młodych ludzi, by na tym zarabiać. Elektryczne samochody, żarówki energooszczędne, czy one faktycznie są takie ekologiczne bym się zastanowił?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fizyk
  7 miesięcy temu ocena: 86%  2
  elektryczne samochody w obecnej technologi nie są ekologiczne, nie potrafia przejechac czasami nawet 150km na pelnym ladowaniu a energie i tak maja z fazy z elektrowni weglowych, auta hybrydowe mialy byc bardziej oszczedne, a sa mniej oszczedne, przez baterie i dodatkowy silnik wiecej waża przez co palą więcej. My nie doszlismy jeszcze do elektrowni atomowych a inne kraje europy juz przerzucaja sie spowrotem na kopalne
  ~ ddd
  7 miesięcy temu ocena: 67%  1
  ekopropaganda dotarłą i do Krobi. Kto zapłąci? Jasne, że my. Kto zarobi? Niemcy, Francja itp. My mamy być eko i płącić, a USA,Chiny, Indie, Niemcy itp. mogą robić co chcą. Dzieciom robią wodę z mózgu, żeby jak dorosną bez problemów płacili i się nie buntowali.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji