Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kto zapłaci za ten strajk?

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 50 ocen 1 / 100%
A A A
Leszno. Wiec uczniów i rodziców dla poparcia nauczycieliLeszno. Wiec uczniów i rodziców dla poparcia nauczycieli fot. A. Fajczyk

W jednej z gostyńskich szkół , w zasłoniętym roletą oknie, na szarym papierze widnieje napis „STRAJK - dzień VIII”. W szkole cisza, mury powoli opuszczają ósmoklasiści, którzy napisali egzamin. Jak długo potrwa strajk - nie wiadomo. Kto za niego zapłaci? To jeszcze bardziej skomplikowana sprawa. Nauczyciele mówią otwarcie - za kwiecień chcieliby otrzymać pełne wynagrodzenie.

Nauczyciele mogą stracić o połowę kwietniowej pensji. W przypadku kiedy będzie to osoba nami, kredyt na mieszkanie czy dom na karku... Władze gmin powiatu gostyńskiego otrzymały od przedstawicieli związków zawodowych nauczycieli informacje z postulatami dotyczącymi rozważenia możliwości zapłaty.

- To miałoby być coś w rodzaju projektu porozumienia pomiędzy dyrektorem a związkami. Na tej podstawie dyrektorzy szkół, a nie gmina mieliby zapłacić strajkującym nauczycielom - mówi Grzegorz Skorupski, wiceburmistrz Gostynia.

Urzędnicy i pracodawcy ostrożnie podchodzą do sprawy. W gminie Gostyń treść porozumienia, wystosowanego do dyrektorów przez ZNP przeanalizował radca prawny. - Uznał, że jest nie do przyjęcia, niezgodny z prawem. Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi, że dyrektorzy szkół i placówek oświatowych nie mogą zapłacić pracownikom za pracę, która nie jest świadczona w czasie strajku. Tego nie możemy ominąć - mówi wiceburmistrz Gostynia. Wypłata wynagrodzenia za czas strajku stanowiłaby naruszenie dyscypliny finansów publicznych, o czym już w ubiegłym tygodniu ostrzegała RIO z Krakowa. Potwierdził to wiceminister finansów publicznych.

Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak jeszcze przed rozpoczęciem strajku, spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych i gminnymi przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Natomiast już w czasie strajku burmistrz odwiedził szkoły i przedszkola, aby porozmawiać zarówno z dyrektorami, jak również ze strajkującymi nauczycielami m.in. na temat wynagrodzenia. Zapowiedział, że pieniądze, które w formie wynagrodzenia nie mogą zostać wypłacone pracownikom za czas strajku, pozostaną w budżetach szkół i przedszkoli. Sposób i termin ich wykorzystania zostanie uzgodniony w późniejszym czasie.

- W żadnym stopniu nie zamierzam ograniczać środków finansowych przewidzianych na tegoroczne wypłaty wynagrodzeń dla pracowników oświaty - mówi Łukasz Kubiak. Ale wszelkie decyzje i działania ze strony burmistrza Krobi będą na bieżąco uzgadniane z radnymi, dyrektorami szkół i przedszkoli oraz opiniowane z przedstawicielami związków zawodowych oświaty. Samorządy chętnie zapłaciłyby nauczycielom pełne wynagrodzenie, szukają jednak sposobu, legalnej formy. Łódź myśli o zwiększeniu dodatków motywacyjnych.

- W tym kierunku nie pójdziemy, to byłoby nieetyczne. Motywacyjny dodatek, to motywacyjny - mówi wiceburmistrz Gostynia. I zdradza inny sposób, rozważany przez gostyński samorząd, z wykorzystaniem środków, które pozostałyby w szkołach na wynagrodzenia. - Dyrektorzy z nauczycielami przygotowywaliby kółka zainteresowań. Miałyby duże znaczenie pod względem dążenia do zapobiegania problemom z realizacją podstawy programowej, materiału przewidzianego „do przerobienia” na dany rok szkolny. A to zostało „zawieszone” przez strajk. Za prowadzenie kółek nauczyciele mieliby zapłacone - mówi Grzegorz Skorupski. Uważa, że takie rozwiązanie byłoby sprawiedliwe. Uczniowie przede wszystkim mieliby zrealizowaną podstawę programową, a nauczyciele mieliby możliwość zapracowania na to, co stracili. Nie byłoby też sytuacji, że gmina łamie prawo.

- Za czas nieświadczenia pracy wynagrodzenia nie ma. Póki co trzymam się prawa. Wynagrodzenie będzie potrącone za te dni, za które nie pracują. Ale nie widzę nic złego w kółkach. Wtedy nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za wykonaną pracę, w innej formie niż odprawione lekcje - podchwycił pomysł Bogdan Paluszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Starej Krobi.

Czy w budżetach gmin są pieniądze na „zapłacenie za strajk” nauczycielom, w innej formie niż wynagrodzenie? Nie ma. Burmistrz gminy Poniec Jacek Widyński przyznaje, że byłby szczęśliwy, gdyby ktoś wskazał mu osobę, która stwierdzi, że będzie mógł wypłacić za strajk środki publiczne, w ramach subwencji.

- Każdy wójt, burmistrz, prezydent będzie się musiał rozliczyć. Nie widzę możliwości zapłacenia. Chyba, że ze środków własnych. Nie widzę jednak takiej możliwości, chyba, że ktoś wskaże mi przepis na znalezienie pieniędzy w innych działach, z wolnych środków - mówi burmistrz Ponieca. W budżecie gminy Krobia obecnie również nie ma na to środków finansowych. Pieniądze na nauczycielskie pensje miałyby pochodzić z tzw. „wolnych środków”.

- W związku ze wzrostem o 5 proc. kwoty bazowej dla nauczycieli w projekcie ustawy budżetowej państwa, wzrosło wynagrodzenie średnie, w tym wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli. W pierwszym kwartale tego roku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nauczycielom została wypłacona 5 proc. podwyżka. Kolejna, również w wysokości 5 proc., planowana jest od 1 września - wyjaśnia burmistrz Łukasz Kubiak.

Gmina Piaski również do tematu podchodzi ostrożnie i na razie ma zamiar przyglądać się, jak sytuacja będzie się rozwijać, jak to rozwiążą inne samorządy. W tamtejszych szkołach trochę sytuację ułatwili sami strajkujący - spora część była na zwolnieniu lekarskim. W gminie Gostyń również są przypadki przebywania nauczycieli „na chorobowym”. Jednak dla pracodawców nie stanowi to problemu. Uważają, że w tym przypadku chorujący nie przekraczają normy. - Nie będę domniemywał, który nauczyciel zrobił to nielegalnie. A co to znaczy „pójść na L4”? Nie rozumiem sformułowania, bo to bezpośrednie insynuowanie, że lekarz łamie prawo i wydaje zwolnienie osobie, która nie jest chora, a osobie, która przychodzi po zwolnienie - mówi Grzegorz Skorupski.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (50)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jerzy
11 miesięcy temu 50
To jest żenujące żeby podstawowa władza jak burmistrz kombinował jak złamać prawo i to były nauczyciel . tego uczą a POtem się dziwią dzieciom . Wstyd !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ks. proboszcz/ vr Wasze sumienie ;)
ponad rok temu ocena: 88%  49
Wszystkim krytykujacym nauczycieli polecam obejrzeć zakończenie "Dnia świra" - modlitwa Polaka - https://www.youtube.com/watch?... to o Was kochani katolicy. Pozdrawiam, szanuj bliźniego swego jak siebie samego!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ron
ponad rok temu ocena: 53%  48
Mam konstruktywną propozycję dla tych wszystkich ujadaczy. Szkoły w naszym powiecie prowadzą zajęcia dla zaocznych, na których można się dokształcić, a nawet przystąpić do matury. Wiem, że widząc poziom tych komentarzy, ta propozycja to przegięcie z mojej strony : ), ale dalej - po zdaniu matury możecie aplikować na studia. Jeżeli w większości pracujecie (Czachorowo, łopaty, etc.), możecie wybrać studia zaoczne, ale w efekcie, oczywiście przyjmując, że je ukończycie (Znowu czad ;) ), i jeżeli wybrany przez was kierunek będzie to umożliwiał, możecie ubiegać się o przyjęcie na etat nauczycielski. Później już z górki - stażysta, kontraktowy, mianowany, dyplomowany i macie te wszystkie przywileje, z które przeklinacie nauczycieli. Tylko pamiętajcie - uważajcie na rodziców tych dzieciaków - zwłaszcza tych, którzy mieli pod górkę do szkoły - oni nie wybaczają swoich porażek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarema
ponad rok temu ocena: 100%  47
Wypowiedz typowego pracownika oświaty [nie nauczyciela, nie zasługujesz na takie miano ] obrażającego każdego innego- ty myślisz, że jak skończyłeś szkołę, to wolno ci obrażać innych ? Oni też kończyli szkoły i w przeciwieństwie od ciebie- posiadają wiedzę. Każdy zawód jest potrzebny, kaza praca jest potrzebna, ale niektórzy do pewnych zawodów się nie nadają- ty na pewno n ie powinieneś uczyć.Zastosowanie małej litery w nazewnictwie celowe.
~ Do " Mam dość "
ponad rok temu ocena: 50%  46
Po Tw. wpisie wnioskuję, że nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Nie chodzi nam , przynajmniej mi o wynagrodzenie. Niech zarabiają nawet 8 - 10 tyś na rękę. Jednak niech to ma swoje odzwierciedlenie w wykładanym przedmiocie i stosunku do dzieci.A przez ten strajk kto ucierpiał najbardziej??? Nauczyciele??? Dzieciaki ucierpiały, ponieważ teraz to one dostaną taki łomot z nadgoniem braków, że F16 będzie daleko za nimi. Jednak podwyżka i tak nic nie zmieni, ponieważ trzeba zacząć od 2 fundamentalnych kwestii, likwidacja KN i zmiana podstawy programowej. Jeśli nadal będzie KN to będzie i ochrona dla niektorych ludzi, którzy nie powinni pracować z dziećmi. A nauczyciele nie biorą 500 plus? Ciekawe? I proszę Was nauczyciele, nie piszcie już farmazonów, że to robicie dla dobra uczniów, bo tym stwierdzeniem potwierdzacie swoją .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
ponad rok temu ocena: 56%  45
NIestety ale nie wszyscy nauczyciele biorą 500 plus -trudno nie którym w to uwierzyć ale tak jest.
~ Mam dość
ponad rok temu ocena: 76%  44
A kto rozwalił tą podstawę programową ? Nauczyciele czy rząd ? I tak masz rację bo nauczyciele również biorą 500+ (które jest programem wspierającym patologię) . Przerażające jest jednak że na pytanie "Co z podwyżkami" rząd odpowiada że przecież nauczycieli nie obowiązuje celibat. W każdym strajku ktoś ucierpi. Jak strajkują lekarze to ucierpią pacjenci, jak strajkują pracownicy oczyszczania miasta cierpi całe miasto jak strajkują policjanci cierpi PiS bo nie ma kto obstawić miesięcznic i innych marnujących pieniądze uroczystości ku chwale wielkiego prezesa. Nie zrozum mnie źle bo masz rację i przepraszam za to w jaki sposób to napisałem jednak każda praca ma swoje plusy i minusy. I okropne jest to w jaki ludzie odnoszą się do nauczycieli bo w taki sam sposób odnoszą się do nich ich dzieci.
~ Mam dość
ponad rok temu ocena: 61%  43
Patusy 500+ oraz inni lepszego sortu ogłupieni pieniędzmi i nienawiścią. Kupili was za wasze pieniądze .. za wasze !!! Skoro tak żal wam tych 2 miesięcy wakacji to dlaczego nie poszliscie na nauczycieli tylko ciągle wytykacie innym w jakich warunkach pracują ? Bolą plecy od noszenia cegieł ? Może warto było się uczyć dalej? Zazdrościsz wypłaty ? To wracaj na studia...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarema
ponad rok temu 42
Śmieszny jesteś, pomoc socjalna jest w każdym, kraju europejskim, dziwne, że w Polsce tak późno. "Patusy", pięknie, po co tyle nienawiści, bo dzieci nie masz ?
~ ada
ponad rok temu ocena: 100%  41
LUDZIE PO STUDIACH TEŻ PRACUJĄ NA 3 ZMIANY, NIE MAJĄ 4-MIESIĘCY WAKACJI W ROKU.TYGODNIOWO PRACUJĄ 40 A NIE 18 GODZIN. NIE TYLKO NAUCZYCIELE SĄ PO STUDIACH.JAKI PROBLEM KAZAĆ DZIECIOM PRZEPISAĆ Z KSIĄZKI DO ZESZYTU,ZROBIĆ SPRAWDZIAN, OCENIĆ ZGODNIE Z GOTOWYM KLUCZEM ODPOWIEDZI.NAWET KOWALSKI BEZ STUDIÓW TYLE POTRAFI. A NAUCZYCIELE CIĄGLE PRZEPRACOWANI. SZKODA ŻE PRAWDZIWYCH NAUCZYCIELI JEST TAK MAŁO!!!
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 45%  40
Twierdzisz, że nauczyciele nie biorą 500+? ;) Mają fajnie, 2 miesiące wakacji.. NIC NIE ROBIENIA.. w najprostszym zakładzie o abstrakcja ;) Kolejny argument.. Odpowiedzialność za wykonywany zawód.. taaa.. że niby strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, inżynierowie, wykonawcy budowlani, pielęgniarki nie mają takiej odpowiedzialności i stresu podczas swojej pracy ?
~ Zadowolony
ponad rok temu ocena: 40%  39
Zaraz zmiękną jak nie będą mieli kasy na wakacje. Do roboty się brać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jas
ponad rok temu ocena: 55%  38
nie życze sobie aby z moich podatków im zapłacono niech placi Broniarz a nauczycieli zwolnic z pracy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarema
ponad rok temu ocena: 100%  37
do hij- donieść trzeba, ale na te korepetycje, z których nikt się nie rozlicza z US.
~ hij
ponad rok temu ocena: 57%  36
z twoich nie zapłacą, bo ti nic nie płacisz ale doniesiemy do US
~ Egon
ponad rok temu ocena: 57%  35
Jakie pełne wynagrodzenie? Za co się pytam? Strajkowali to nic im nie można dać za te dni. Jak się nie podoba to zmienić pracę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 74%  34
1. Każdy mówi "nauczyciel ma tak dobrze, bo mają wakacje wszystkie święta itp".. TO PRAWDA.. ale za 18-24h w tygodniu i 2 miesiące wakacji nie mogą oczekiwać zapłata równej osobą które pracują minimum 40h w tygodniu.. !! 2. Praca po godzinach w dom ze sprawdzianami? Kto broni aby zostali w szkole na godzinę lub dwie i sprawdzili to w MIEJSCU PRACY, nie biorąc do domu ;) 3. Nie ma etatów dla nauczycieli? Nic trudnego.. zrobić klasy po 15 osób a nie 30.. przykładowo klasa 30 osobowa, lekcja matematyki.. jak często jedna osoba ójdzie do tablicy aby coś wyjaśnić, zrozumieć? MNIEJ OSÓB W KLASIE = WIĘCEJ KLAS => WIĘCEJ ETATÓW. 4. Jeżeli nauczyciele chcą NORMALNYCH WARUNKÓW to normalnie od 7 do 15 codziennie w szkole siedzieć i normalna stawka godzinowa 15/20 zl na godzine (co dla niektórych i tak jest nieosiągalne) , a nie po 30... 5. No i najważniejsze.. rozliczać się z korepetycji :) nawet śmieciowe umowy.. ale to jest żywe okradanie Państwa :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ konkret
ponad rok temu ocena: 53%  33
Jaka pensja za strajk? Zbierano na nauczycieli fundusze,podobno masowo wplacano i popierano.Jakies 5 milionow przed tygodniem, radosnie oglaszano to chyba na wsparcie strajku zamiast pensji? Czyli po pieniadze do szefow strajku,a nie do samorzadu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
ponad rok temu ocena: 54%  32
To jest żenada !!! Domagać się zapłaty za nic nierobienie !!! Mało tego - obligatoryjnie będzie " trzynastka "!!! Zmiany w szkolnictwie KONIECZNE !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ volenti
ponad rok temu ocena: 54%  31
Chcącemu nie dzieje się krzywda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
ponad rok temu ocena: 65%  30
Poziom belfrów sięgnął dna. Pokazują swoją "klasę". Dziś prawdziwych belfrów już prawie nie ma- taka prawda. Wygoda, cwaniactwo i jeszcze prestiż by chcieli mieć (pewnie nie wszyscy - ale na pewno większość). Kasy nie mają wcale mało. Cały czas mówią tylko o podstawie - a dodatki?!! System jest chory to prawda. Skoro są tak kreatywni to niech system zmieniają od dołu. Kto im zabroni? Na państwo polskie nie liczcie. Zacznijcie konstruktywnie myśleć i działać. Może potrwa to trochę dłużej niż strajk. Ale będzie z pożytkiem dla dzieciaków i dla was. Żeby zarobić trzeba się wykazać, bo inaczej jak to dzieciaki mówią: " po co się uczyć i tak będziemy pracować w filtronie czy netboxie". Skończyliście studia i już myślenie was nie obowiązuje? Kreatywność - tego wymagacie od dzieci - ale my rodzice też od was. Tak że nauczyciele do roboty!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pks
ponad rok temu ocena: 41%  29
Nie mają wstydu chamy nie robią ponad 2 tygodnie i jeszcze łapy po pieniądze wyciągają Jeśli lokalna władza będzie im chciała wypłacić jakaś kasę to mam nadzieję że prokuratura się nimi zainteresuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
ponad rok temu ocena: 64%  28
1. Obyś cudze dzieci uczył 2. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. To tylko takie najbardziej aktualne cytaty z historii naszego narodu, a teraz garść prawdy 3. We współczesnym świecie o pozycji narodu decyduje poziom wykształcenia. Im wyższy tym pozycja wyższa. 4. Za edukację w Polsce odpowiada rząd i ministerstwo edukacji a nie nauczyciele czy ZNP 5. Jak każdy pracownik nauczyciel również pracuje dla pieniędzy a nie jak co niektórzy sugerują dla idei. Mają związki zawodowe co wywalczyła SOLIDARNOŚĆ lata temu i maja prawo do strajku. To że rząd nie chciał rozmawiać z nauczycielami prze niemal pół roku a teraz robi z nich terrorystów to parodia rządzenia... Który inny pracodawca by sobie pozwolił na zatrzymanie funkcjonowania zakładu w obliczu strajku - za wszelką cenę próbowałby uniknąć strat, a tak .... ... Kto naważył sobie tego piwa musi je teraz wypić - o reformie oświaty rozmawiać nie chcieli, o likwidacji gimnazjów rozmawiać nie chcieli, o pensjach .itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Staszic
ponad rok temu ocena: 14%  27
Nie wydaje mi się aby stosowanie cytatów z XVI wieku w celu przypisania nauczycielom wyjątkowej roli w edukacji współczesnych młodych ludzi było tutaj na miejscu. Nie kwestionuje, że wówczas wiedza nauczyciela znacząco odbiegała od wiedzy przeciętnego człowieka ale dzisiaj to już zapewne niejeden rodzic mógłby zawstydzić nauczyciela swoimi umiejętnościami a i jak pokazuje praktyka wielu uczniów zmuszonych jest korzystać z korepetycji bo sam nauczyciel potrafi tylko oceniać ucznia.
~ Pi
ponad rok temu ocena: 47%  26
Normalny pracodawca to by was na bruk wywalił . Nie podoba się to idź do prywaciarza za najniższą z nadgodzinami
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 57%  25
Popieram strajk nauczycieli. Całe lata czekają na lepsze czasy. I teraz są te lepsze czasy, tak mówią rządzący. Wierzę im. A zatem czas na podwyżki dla nauczycieli nie na poziomie 15 %, bo to zaledwie po 120 - 200 zł. Jak sami nie upomnicie się o swoje, nikt nie przyzna Wam znaczącej podwyżki. A potem na emeryturze będziecie odbierać najniższe świadczenia. Komentarze pod tym artykułem najlepiej pokazują, jak trudna jest Wasza praca. Każdy kiedyś był uczniem i komentujący też z byli uczniami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ już po szkole
ponad rok temu ocena: 53%  24
... no i gdzie to poparcie dla nauczycieli? Tutaj nie widzę. A oficjalnie nikt, kto ma dzieci nie sprzeciwi się strajkowi. Wykończyliby dzieciaka. Żądania nauczycieli są absurdalne. Nikomu nie można dać gwarancji pracy. Trzeba się przekwalifikować. Niestety, strajk pokazuje poziom moralny współczesnych belfrów. Wstyd....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic, mgr :)
ponad rok temu ocena: 72%  23
Na jakiej podstawie prawnej jest pomysł zorganizowania płatnych kółek zainteresowań , w których nauczyciele otrzymają pieniądze za to, że strajkowali, odeszli od swojego stanowiska pracy? A teraz będzie im za to zapłacone kosztem dzieci. Gdzie logika, rozum i sprawiedliwość. Strajkujesz- nie masz zapłacone! Nauczyciele nie wiedzieli o tym, ubezwłasnowolnieni byli? Nieświadomi? Szli za tłumem? Próbuję znaleźć racjonalną odpowiedź, nie potrafię, może dlatego, że nie jestem belfrem, i dzięki Bogu za to.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzicc
ponad rok temu ocena: 60%  22
Najpierw niech zaczną sprawdzacć l4,bo w niektorych szkołach w czasie strajku zaczeły wybuchać dziwne choroby! Zamiast strajkować,to chorobowe,żeby czasem nie zostać bez kasy. Inteligencja przez wielkie I !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ale
ponad rok temu ocena: 63%  21
To dzieci będą siedzieć w szkole cały dzień na kółkach żeby nauczyciel dostał pieniądze, kpina!!! a jeśli któryś nie będzie uczestniczył bo raczej wszyscy uczniowie nie załapią sie na nie, to będzie musiał nadrabiać cały dzień w domu, bo sprawdzianu nikt nie odpuści.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ade
ponad rok temu ocena: 48%  20
W szeregach PIS jest powiedzenie, że "ciemny lud to kupi", i kupuje. W wypowiedziach widać słupki poparcia PIS - ludzi niewykształconych, ze wsi i z małych miejscowości. Tych, którym pięćset plus się po prostu należy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RODZIC
ponad rok temu ocena: 62%  19
Jeżeli te pseudointeligenty dostaną kasę to będzie bardzo niesprawiedliwe i jeszcze bardziej skłóci społeczeństwo, to szkolne i nie tylko. Przystępując do strajku powinni mieć świadomość, że dni będą niepłatne a teraz co raptem tej "elicie" trzeba zapłacić? To jest gorzej niż dziecinada, nie wspominając o formie strajku: 3 godziny dziennie, kawka, herbatka, pierdu, pierdu a przed świętami żeby wygodniej to już strajk w domu. Ha, ha, ha... ZROBILIŚCIE Z SIEBIE BŁAZNÓW.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzice
ponad rok temu ocena: 74%  18
Mam pytanie do włodarzy od kółek zainteresowań. Jak dziecko, które nie będzie chodzilo na kółka zainteresowań( bo nie ma obowiazku) będzie realizowało podstawę programową na obowiązkowych zajęciach? I jak będzie u tego dziecka z egzekwowaniem jego wiedzy na lekcjach( sprawdziany, odpwiedzi, kontynuacja podstawy programowej ???) Jaka ocenę otrzyma? Przecież to łamanie prawa w stosunku do rozporządzenia MEN? Ps. Uczeń przecież realizuje obowiązek szkolny w/g planu zajęć obowiązkowych w szkole. Nie zdajecie sobie sprawy, jaki Armagedon z tych kółek wyjdzie. A rodzice są również obeznani w prawie oświatowym. I będą walczyć tak jak nauczyciele, tyle tylko, że o swoje dzieci i ich dobro. Bo jak narazie propozycją kółek zainteresowań nauczyciele strzelą sobie w " kolano".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sir
ponad rok temu ocena: 50%  17
Bwdziesz go uczyc w domu... skoro to takie proste.
~ Nieźle
ponad rok temu ocena: 52%  16
Ahh jaka ta nasza młodzież będzie wspaniała jak nagle cała szkoła będzie dobrowolnie uczestniczyć na kółka zainteresowań z absolutnie każdego przedmiotu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyn
ponad rok temu ocena: 55%  15
Kasę to oni mogą sobie wydrukować na tych pustych łbach nieroby cholerne !!! POpieprzena lewacka głupota!!! Najlepsze ze tak się chwalą na ZSZ Gostyń ze uczniowie im placki przynoszą itp. Chyba rodziny a nie uczniowie klauny , a jak ktoś kometarz da negatywny pod ich adresem zaraz usuwają takiego typka i kometarz usuwają jak dzieci !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oo
ponad rok temu ocena: 61%  14
Jakaś baba w tv opowiada ze robią to dla dobra uczniów znaczy jak będą zarabiać 1000zl więcej to uczniowie będą mieć lepiej hahaha Ludzie Żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
ponad rok temu ocena: 68%  13
Nie pracowali, dzieci nie przerobiły materiału.Teraz będą dzieciaki po wiele godzin trzymac w szkole a gmina im za to zapłaci?Dlaczego?Nie pracowali , nie zarabiali ,proste.Frustraci wrócą do pracy i będą lecieć z programem na łeb na szyje, sprawdzian za sprawdzianem.Dorobią jeszcze korepetycjami , bo co nam pozostanie wysyłac dzieciaki na dodatkowe i płacic by zaległosci nadrobic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
ponad rok temu ocena: 68%  12
Kółka zainteresowań? Z korzyścią dla nauczycieli, z pewnoscią bez korzyści dla uczniów. Dotyczy to wydłużonego czasu uczniów w szkole. Pamiętajmy, że kolka nie są obowiązkowe, więc dzieciaki nie muszą uczestniczyć, logiczne. Jednak nie logiczne jest to, że jedne będą nadrabiać materiał w ramach dodatkowych, a drudzy nie, ponieważ nie mają obowiązku. I znowu dobro dzieci....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Morela net
ponad rok temu ocena: 58%  11
Moralne szuje mają czelność domagać się kasy za strajk dla wielu ten zawód będzie się kojarzył tylko z pazerną grupą nieudaczników życiowych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 62%  10
Jak im jest tak bardzo zle to nasza strfa przemyslowa chetnie ich pryjmnie 40 godzin tygodniowo i praca na trzy zmiany dopiero wtedy zobacza co maja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dore
ponad rok temu ocena: 44%  9
A dlaczego mieszkaniec.sie.nie uczyl?? Nie musiałby zapraszac do strefy przemyslowej.
~ Heh
ponad rok temu ocena: 65%  8
Praca dla nauczycieli 5000zl 40h tygodniowo umowa o pracę chetni prosze pisac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 57%  7
jęstem chętna
~ Zaskoczenie?
ponad rok temu ocena: 70%  6
Wiedzieli- za strajk sie nie placi ! Koniec i kropka. Decyzja o strajku powinna byc przemyslana ,a brak pensji nie jest zaskoczeniem. O jakich kolkach zainteresowan Pan mowi? Lekcje byly czy nie? Brali udzial w egzaminach? W mojej opinii zero pieniedzy i bez kombinowania drodzy burmistrzowie bo zlamiecie prawo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rena
ponad rok temu ocena: 58%  5
Ja bym im zapłacił kopa w dupę dla każdego terrorysty i niech szuka sobie nowej roboty jak ta się nie podoba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bej
ponad rok temu ocena: 38%  4
Rena a tobie kto trzyma nogę w d...?
~ Jas
ponad rok temu ocena: 65%  3
Nie z moich podatków nigdy niech strajkuja do... smierci ale bez kasy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń z lat 50
ponad rok temu ocena: 59%  2
Kase chcą a co z programem,a może wystarczy dwa miesiące nauki, a za 12-m-c wypłata.
~ Małgosia
ponad rok temu ocena: 42%  1
nie dla 500+ dla ciebie i twojej patologicznej rodziny!