Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ktoś bestialsko morduje zwierzęta?

› Aktualności 7 miesięcy temu    9.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Mieszkająca na osiedlu Pożegowo Kasia znalazła przed swoim domem cztery padłe, młode kociaki. Twierdzi, że ktoś bestialsko truje te zwierzętaGostyń. Mieszkająca na osiedlu Pożegowo Kasia znalazła przed swoim domem cztery padłe, młode kociaki. Twierdzi, że ktoś bestialsko truje te zwierzęta fot. fotolia.com

- Jednego dnia znalazłam cztery martwe koty. Jesteśmy z rodziną w szoku. Kolejny kociak nam umiera. Chciałabym dorwać tego człowieka, który bestialsko je truje - mówi Kasia, mieszkanka Gostynia. Dwa nieżywe koty miały 3 miesiące i dwa kolejne - pół roku. Miłośniczka zwierząt ostrzega.

Kasia od kilku lat mieszka na os. Pożegowo w Gostyniu i karmi koty, zwykłe dachowce. Ma 3 duże, kilkuletnie koty i grupę młodszych kociaków - liczących od 3 miesięcy do pół roku. Oprócz tego ma 3 psy - dwa z nich wychowują się w domu, jeden - owczarek niemiecki - pilnuje posesji na zewnątrz.

Czy hakerzy sparaliżowali gostyńską cukrownię? - KLIK

Koty dorosłe chodzą własnymi ścieżkami, są niezależne, a najmłodsze wychowują się praktycznie cały czas koło domu Kasi.

- Nigdzie daleko nie wychodzą, jak te starsze - kilkuletnie. Rano i wieczorem dostają jedzenie. Śpią u mnie w ogródku. Tym bardziej, kiedy są małe kocięta, to z matką trzymają się w domu - wyjaśnia Kasia.

Zapewnia, że młode kociaki jeszcze dwa dni temu zachowywały się normalnie, bawiły się, harcowały. Nikt nie przypuszczał, że cokolwiek się stanie.

- A następnego dnia rano znalazłam dwa martwe pod domem, były sztywne. A następne dwa też znalazłam trochę dalej - w ogrodzie. Wynika z tego, że ktoś im podrzucił coś niedobrego. Ale nikogo nie chwyciłam za rękę - przyznaje mieszkanka os. Pożegowo.

Bardzo przeżywa stratę zwierząt. Ma pewne przypuszczenia, kiedy mogło dojść do otrucia. - Było to w nocy, nawet nie minęły 24 godziny. Przypuszczam, że wtedy coś zostało podrzucone do ogródka, a rano już nie żyły - mówi Kasia.

Wie, że dorosły kot, kiedy w jedzeniu wyczuje niebezpieczeństwo, to nie weźmie go już do pyska. A maluchy nie mają jeszcze tego instynktu, biorą i jedzą wszystko. Koty dorosłe chodzą własnymi ścieżkami, są niezalene, ale na jedzenie wracają do domu. Często śpią u Kasi w ogródku, przy posesji. Tym bardziej, kiedy są małe kocięta, to z matką trzymają się koło domu.

- Te, które padły, to były kochane koty, takie moje. Jeśli jest to zatrucie, to zastanawiam się, co one zrobiły tym ludziom, którzy podstawiają im trujące jedzenie? Nic - twierdzi Kasia.

Przez 6 lat coś tak okrutnego zdarzyło jej się pierwszy raz. Dotychczas nikomu jej zwierzęta - ani psy, ani koty nikomu nie przeszkadzały. Co takiego się nagle stało? Wspomina okres, kiedy dorosłe koty zaczęły jej ginąć. - Nagle przestały przychodzić na jedzenie. Ktoś mi wyjaśnił, że prawdopodobnie jest osoba, która jeździ po Pożegowie, kradnie te koty i wywozi do Niemiec. Ile w tym było prawdy? Nie wiem. Chyba, że poszły do kogoś innego i tam dostawały lepsze jedzenie - wspomina pani Kasia.

Czaszka i kości znalezione w pobliżu starej szkoły podczas prac budowlanych - KLIK

Lekarz weterynarii, z którym skontaktowaliśmy się w tej sprawie przyznaje, że ciężko się ustosunkować do tej sytuacji, tym bardziej, że kotów rzekomo zatrutych nie widziała, nie była przeprowadzona sekcja zwłok. I nikt nie został przyłapany na gorącym uczynku.

- Jednak rzadko się zdarza, aby zwierzę zarażone infekcją, epidemią, tak szybko umierało. To trwa dłużej, niż kilka godzin. Raczej mało prawdopodobne, aby była to kwestia infekcji, choroby, kiedy to taka grupa kotów tak szybko umiera - stwierdza Sylwia Meisnerowska, lekarz weterynarii.

 

Kolejny kot z najmłodszych u Kasi dogorywa

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Edek
7 miesięcy temu ocena: 60%  12
Ludzie to bestie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak
7 miesięcy temu ocena: 50%  11
Koty powinny być traktowane jak psy a nie że one łażą gdzie chcą załatwiają gdzie chcą i wg , przez mój ogródek dziennie przechodzi około 8 kotów i nic z tym nie mogę zrobić nie przeszkadzało by mi to w momencie kiedy by nie wybierały mi ryb z oczka wodnego ...., I idą te koty na łatwiznę niech myszy łapią a nie ... I nie że ich jest od groma i nikt ich nie łapie pies jak by biegał bezpański to by go do schroniska a koty nic biegają gdzie chcą i wszędzie ich odchody ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robcio
7 miesięcy temu 10
To sobie akwarium zaloz , jakbya chodzil na lekcjie biologi to bys wiedzial jak wglada droga pokarmowa naturalnych zwierzat . A co do tego ma trucie kotow nieuku , to tak samo jakby ci ryby zatruli baranie .
~ Kociara
7 miesięcy temu ocena: 67%  9
Biedne kociaki. Pewnie jakiemuś "życzliwemu sąsiadowi" przeszkadzały. Mi rok temu sąsiedzi otruli 3 kociaki. Wiem nawet którzy. Chciałam to zgłosić,ale nie miałam dowodów,że to oni. Dzieci bardzo przeżyły utratę pupilków. :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lucky
7 miesięcy temu ocena: 25%  8
Ja słyszałam taką wersję, że tam na Pożegowie ktoś hoduje węże, a wiadomo, węże muszą coś jeść...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karma
7 miesięcy temu ocena: 45%  7
Jedyne pocieszenie,że karma wraca i takiego "człowieka "wkrótce coś bardzo złego spotka, zawsze tak jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaśka
7 miesięcy temu ocena: 25%  6
A może trzeba pomyśleć o sterylizacji kotek!!!rodzą się żeby w męczarniach umierać, na pewno ktoś coś wie ale widocznie nie ma za grosz wrażliwości żeby zgłosić takiego mordercę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
7 miesięcy temu ocena: 40%  5
Na Pozegowie nie pierwszy raz takue cos...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gucio
7 miesięcy temu ocena: 40%  4
Niedawno ta sprawa z gotowanymi kotami a teraz to ... Masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cooo
7 miesięcy temu ocena: 56%  3
Ludzie co się z wami dzieje?? Co wam te kociaki szkodzą??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karina
7 miesięcy temu ocena: 57%  2
Tydzien temu miałam 8 małych kociąt miały zaledwie 8 tygodni i wciągu 5 dni umarły wszystkie jeden po drugim i też były żywe same już jadly i piły mleko . Wszystko ładnie pięknie a położył się na bok i poprostu umieral i to była kwestia paru godzin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
7 miesięcy temu ocena: 58%  1
Takiego to tylko za j.ja i na gałęzi przyczepić, na publicznym widoku !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji