Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

„Kultura” powoli szykuje się do ponownego otwarcia

› Kultura i Rozrywka 22 dni temu    7.05.2020
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Biblioteka Gostyń

Od 4 maja można wejść do instytucji kultury, takich jak muzea czy biblioteki. W teorii. Praktyka wygląda różnie. Gostyń przygotowuje się do otwarcia, chociaż konkrety jeszcze nie padają. Sprawdziliśmy, jakie informacje pojawiły się w wybranych instytucjach w powiecie.

 

Muzeum w Gostyniu w związku z pandemią koronawirusa i w obawie przed skutkami, jakie może wywołać zarażenie, na mocy decyzji władz samorządowych gminy zawiesiło działalność do 10 maja 2020 roku. W tym czasie niedostępne są: ekspozycje stała i czasowe oraz pokój zagadek. Czynna pozostaje administracja w godzinach od 7.00 do 15.00. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu natomiast otworzy swoje drzwi nie wcześniej niż 11 maja 2020 r.

- Konsultujemy odpowiednie procedury bezpieczeństwa z władzami miejskimi i będziemy konsultować je jeszcze z sanepidem – mówi dyrektor Przemysław Pawlak. O konkretach mówić nie chce, bo na razie to „wróżenie z fusów”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pogorzeli czynna jest od dziś (7 maja) w ograniczonych godzinach wypożyczeń i z wieloma obostrzeniami. Godziny i zasady TUTAJ. 

Od poniedziałku, 11 maja częściowo, zgodnie z dotychczasowymi godzinami otwarcia uruchomiona zostanie Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach oraz jej filie w Bodzewie i w Szelejewie. Piszemy o tym TUTAJ.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Borek Wlkp. dnia 6 maja wznawia funkcjonowanie instytucji dla czytelników - uruchamiając wyłącznie wypożyczenia i zwroty księgozbioru. Dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, szczegółowe zasady TUTAJ.

Dyrektorzy odsyłają do stron internetowych i facebookowych profili. Tam umieszczane są aktualne informacje na temat działalności.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czytelnik
22 dni temu ocena: 40%  2
Czas pracy bibliotek powinien zostać właśnie wydłużony, żeby rozładować tłok. Niestety, bibliotekarom jest na rękę, jak skrócą sobie czas pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bibliotekarz
22 dni temu ocena: 33%  1
Przed otwarciem biblioteki dla czytelników bibliotekarze szykują zamawiane książki, a kiedy książkom zakończy się czas kwarantanny będą musieli z systemów bibliotecznych zdjąć blokady i ułożyć te stosy książek na półkach.