Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kunowo-Gostyń. Ścieżka rowerowa w budowie

› Aktualności 12 miesięcy temu    10.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Trwa dalsza budowa ścieżki rowerowej, łączącej Kunowo z GostyniemTrwa dalsza budowa ścieżki rowerowej, łączącej Kunowo z Gostyniem fot. A. Twardowska

Od poniedziałku (1 lipca) trwają prace przy kolejnym etapie ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż drogi wojewódzkiej 434. Etap jest wykonywany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich z częściowym dofinansowaniem – 50% przez gminę Gostyń. Prace wykonuje gostyńska firma „Drogbud”, która wypadła najkorzystniej w postępowaniu przetargowym.

 

Przypominamy, że ścieżka kończyć się będzie przed kanałem Obry, na wjeździe do Kunowa. Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu informuje, że obecnie na etapie ostatecznych uzgodnień jest dokumentacja kładki dla pieszych przez kanał Obry, który musi być zatwierdzony przez Wody Polskie.

- Do czasu wykonania ostatniego etapu, ścieżka będzie kończyła się ok. 100 m przed kanałem, a osoby korzystające będą musiały korzystać z dotychczasowego rozwiązania komunikacyjnego, czyli z drogi wojewódzkiej 434. Niestety jest to jednak jedyna możliwość etapowego wykonania prac – mówi naczelnik M. Konieczny. 

Czytaj także: wygraj bilety na Jarocin Festiwal 2019! 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pozytywny
11 miesięcy temu 4
Bardzo fajnie że budowa ruszyła. Jestem pewien że "lepszy rydz niż nic",a z czasem będziemy mieli piękne kilometry bezpiecznych dróg rowerowych. Brawa dla naszych włodarzy!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jo
12 miesięcy temu ocena: 0%  3
Ciekawe czy jak kogoś rozjadą jak będzie chciał na ścścieżkę wjechać to pan Kulak będzie taki zadowolony...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zychlewo
12 miesięcy temu ocena: 100%  2
Może by tak ten z Żychlewa i Starej Krobi pomyślał by walczyć o ścieżkę rowerową no i oczywiście ten z Kuczyny, bo tam to by się przydała i to bardzo ścieżka, ale w tej gminie to o rynku się tylko myśli i kupę kasy się wywali w to.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piter
12 miesięcy temu ocena: 0%  1
To jest możliwe tylko w Polsce. PARODIA!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji