Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kupili laptopy, środki do dezynfekcji i łóżka za blisko 250 tysięcy

› Społeczeństwo 5 dni temu    14.09.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Powiat gostyński. Sprzęt edukacyjny oraz środki ochrony osobistej trafiły już do osób i placówek objętych wsparciem.  Jego wartość wyniosła 249 187 zł. Powiat gostyński. Sprzęt edukacyjny oraz środki ochrony osobistej trafiły już do osób i placówek objętych wsparciem. Jego wartość wyniosła 249 187 zł.  fot. PCPR w Gostyniu

312 osób zostało objętych wsparciem w okresie epidemii w powiecie gostyńskim. Chodzi o pomoc dla dzieci, które nie mogą się wychowywać w swoich rodzinach. – Dwa tygodnie temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Rodzice przygotowują swoje dzieci na nowe warunki funkcjonowania w szkołach. W tym też na możliwy powrót do zdalnego nauczania. Dla tych dzieci to dodatkowa trudna okoliczność – wyjaśnia Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Powiat gostyński, który organizuje opiekę na swoim terenie w formie rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, zadbał o środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt ułatwiający naukę zdalną.

PCPR w Gostyniu, by wesprzeć na terenie naszego regionu dzieci, rodziców zastępczych i pracowników rodzinnych oraz domy dziecka w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID- 19, zakupiło m.in. laptopy wraz pełnym oprogramowaniem (ze słuchawkami i mikrofonami) dla 88 dzieci oraz dodatkowo rzutniki i głośniki. Sprzęt ten pozwoli na lepszą edukację uczniów z domu dziecka i rodzin zastępczych. Zostały też kupione środki ochrony indywidualnej i wyposażenie do bezpośredniej walki z epidemią (w tym m.in.: maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne).

Kupując łóżka składane zadbano też o wyposażenie do organizacji miejsc kwarantanny lub izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej. Działaniami objęto w sumie 35 dzieci z placówek, 71 dzieci z pieczy rodzinnej, 55 rodzin zastępczych oraz kadrę placówek - łącznie 312 osób.

Sprzęt edukacyjny oraz środki ochrony osobistej trafiły już do osób i placówek objętych wsparciem. Jego wartość wyniosła 249 187 zł.

Środki na to działanie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pozyskało dzięki realizowanemu projektowi unijnemu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19”. Z tego środki Europejskiego Funduszu Społecznego na rozwój usług społecznych w środowisku lokalnym (w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020) to kwota 210 013 zł. Z kolei 39 172 zł pochodzi z puli środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Abc
5 dni temu 1
Brawo!!I to się chwali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji