Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Łączą ich szkolne wspomnienia

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.05.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Częściowo absolwenci porozjeżdżali się po świecie, a jedyną drogą kontaktu przed takimi spotkaniami, jest telefonCzęściowo absolwenci porozjeżdżali się po świecie, a jedyną drogą kontaktu przed takimi spotkaniami, jest telefon fot. A. Twardowska

- Nie jest ważne, ile kto czasu spędził w bułakowskiej szkole, bo wspomnienia z tego miejsca wszystkich nas łączą – mówiła Ewa Gołdyn, organizatorka spotkania szkolnego, które odbyło się w 18 maja w Orli (gm. Koźmin Wlkp.).

 

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Bułakowie, roczniki 1954, 1959 i 1964 obchodziły okrągłe rocznice ukończenia szkoły, czyli 50, 45 i 40 lat. Niektórzy z obecnych, świadectwa ukończenia ósmej klasy otrzymali w szkole w Pogorzeli, po tym jak zostali włączeni do Zbiorczej Szkoły Gminnej. Na uroczystość przybyło również część grona pedagogicznego - Wiesława Piasna, pełniąca funkcję kierownika szkoły podstawowej w Bułakowie, Marian Piasny, Jadwiga i Marek Jańczakowie, Jadwiga Waligóra. Minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już nauczycieli i kolegów i koleżanek.

Uczniom bułakowskiej szkoły, mimo że widzieli się pięć lat temu, na poprzednim zjeździe, nie tak łatwo było rozpoznać wszystkie twarze. Najczęściej dopytywali o nazwiska panieńskie swoich koleżanek.

- To nasze czwarte spotkanie. Czasem ciężko się rozpoznać, ale miło się spotkać i nadal jest o czym rozmawiać. Namawiam wszystkich, żeby robili takie właśnie zjazdy – mówiła Ewa Gołdyn.

Czytaj także: Certyfikat i medal. Jest się czym pochwalić.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!