Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Łączy ich miłość do ceramiki

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    21.08.2018
Tomasz Teodorczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyńscy miłośnicy ceramiki odwiedzili dolnośląski Bolesławiec.Gostyńscy miłośnicy ceramiki odwiedzili dolnośląski Bolesławiec. fot. Magdalena Korniłowicz, Magda Zmyślona

Pojechali, aby poszerzać horyzonty, czerpać inspiracje, uczestniczyć w warsztatach, pokazach i wystawach.

 

Rankiem 18 sierpnia grupa 20 osób wyjechała z Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na 24. Bolesławieckie Święto Ceramiki.


Dni ceramiki są jednocześnie największymi targami ceramiki artystycznej i użytkowej w Europie. Przez cztery dni, od 15 do 19 sierpnia, miasto położone nad Bobrem gości turystów z całego świata. W tym roku także mieszkańców Gostynia. 


Uczestnikami wyjazdu są osoby, które łączy miłość do rękodzieła i sztuki. Kilkoro z nich należy do sekcji ceramicznej, działającej w GOK. Inicjatorka wyjazdu, Magda Zmyślona marzy o kolejnych ceramicznych wyjazdach. Być może następny będzie do Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”, które są największymi producentami porcelany w Polsce. 
 

Czytaj: Susza zrobiła swoje, ale święto należało się rolnikom

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!