R E K L A M AA1 - Gazeta online

Liczyły się punkty i styl

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 26 dni temu    28.09.2020
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 1 : 2Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 1 : 2 fot. D. Bela

Po dwóch kolejnych porażkach po trzy punkty sięgnął Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta pokonała na wyjeździe Spartę Miejska Górka 2 : 1.

R E K L A M ABolsius

O dwóch pojedynkach poprzedzających starcie ze Spartą Miejska Górka piłkarze Sokoła chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W meczach z Wisłą Borek Wielkopolski i Wartą Śrem Sokół stracił aż osiem goli, natomiast nie zdobył żadnej bramki. – Naszym celem w meczu w Miejskiej Górce było przerwanie tej serii porażek – powiedział trener Sławomir Gintowt. Udało się go zrealizować, bo goście wygrali 2 : 1. Do zwycięstwa ekipę z Chwałkowa poprowadzili Patryk Moryson i Aleksander Naskręt. – Cel osiągnęliśmy, a nie było to łatwe, bo zagraliśmy w mocno okrojonym składzie. Ta grupa zawodników spisała się bardzo dobrze. Liczyły się punkty, ale też styl. Zaprezentowaliśmy się dużo lepiej niż w meczu z Wisłą Borek Wielkopolski – podsumował trener Sokoła.
Po ósmej serii spotkań nadal bez wygranej są Zjednoczeni Pudliszki, jednak ostatnie spotkanie należy zaliczyć na plus. W sobotę drużyna Dariusza Olejniczaka podejmowała LZS Cielcza. Czołowy zespół piątej grupy klasy okręgowej był bliski zdobycia kompletu punktów w Pudliszkach. Goście prowadzili od 33. minuty 1 : 0. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się wygraną przyjezdnych do bramki gości w 89. minucie trafił Przemysław Bzdęga i zapewnił gospodarzom jeden punkt.
W niedzielę swój pojedynek w Rydzynie rozgrywała drużyna Tomasza Gawrońskiego. Wisła prowadziła po pierwszej połowie 1 : 0, jednak korzystnego wyniku nie utrzymała. Rydzyniak zdobył w drugiej części pojedynku trzy gole i punkty zostały w Rydzynie.

Ciężki los Agro-Tom Lwa.

Zjednoczeni Pudliszki – LZS Cielcza 1 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – (33’)
1 : 1 – Przemysław Bzdęga (89’)
Zjednoczeni Pudliszki – F. Bzdęga – Kołcz, Głoskiewicz, Perdon (46’ Stachowiak), Józefiak (46’ Markowski), P. Bzdęga, Paszek, Borowczyk, J. Pazoła, Baranowski, Króliczak, Pajkert (61’ P. Pazoła)

Sparta Miejska Górka – Sokół Chwałkowo 1 : 2 (0 : 0)
0 : 1 – Patryk Moryson (54’)
0 : 2 – Aleksander Naskręt (60’)
1 : 2 (76’)
Sokół: T. Kubiak – Chudy, Miklołajczak, Henzel (65’ Wojtkowiak), Pospiech, Bartkowiak, D. Naskręt, Rejek, M. Naskręt, Moryson, A. Naskręt

Rydzyniak Rydzyna – Wisła Borek Wlkp. 3 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – Bartosz Wabiński (35’)
1 : 1 – (67’)
2 : 1 – z rzutu karnego (69’)
3 : 1 – (85’)
Wisła: Wendzonka – Błaszczyk (78’ Gościniak), Kędziora, Juskowiak, Wyrzykiewicz, Wabiński, Grzemski (46’ Marciniszyn), Walkowiak, Kaźmierczak (53’ Kasprzak), Konieczny, Robak (85’ Gawroński)