Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Lider Big Cyc: Kapitalna impreza! Czego można chcieć więcej?

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    23.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Tuż po występie kapeli GOMOR z Poznania Jacek Jędrzejak z Big Cyc ogłosił wyniki przesłuchańTuż po występie kapeli GOMOR z Poznania Jacek Jędrzejak z Big Cyc ogłosił wyniki przesłuchań fot. A. Fajczyk/fotomontaż Z. Pacanowski

Gostyńskie Rockowania Festival 2020 za nami. Wczoraj odbyła się finałowa impreza, a gwiazdą była kapela Acid Drinkers. Drżały mury gostyńskiego ośrodka kultury.
 

- Kapitalna impreza! Czego można chcieć więcej? Zaj..ista publiczność i świetne kapele. Naprawdę. na plus - wysoki poziom uczestników, na minus - że wszystkie zespoły były trzeźwe do samego końca. Jestem zbudowany, super festiwal - powiedział Jacek Jędrzejak, frontman zespołu Big Cyc i przewodniczący jury (na festiwalu pierwszy raz).
 

Do przeglądu gostyńskich rockowań w 2020 r. zgłosiło się ok. 130 zespołów z całej Polski.

- Były grupy grające bardzo ciężkie odmiany metalu, ale był też zespół, który grał muzykę filmową z westernów. Świetny, ale zupełnie nie pasujący do formatu naszego festiwalu - wyjaśnił Tomasz Barton.

Na kapele z tej grupy można było głosować na specjalnym festiwalowym profilu, utworzonym na Facebooku. Internauci ze zgłoszonych wybrali 20 najlepszych rockowych zespołów. Podzielono je na 2 grupy i zaproszono do Gostynia na przesłuchania. Komisja oceniająca, złożona z gostyńskich muzyków i fanów muzyki rockowej wybrała finałową szóstkę

Podczas wczorajszego finału gostyńskich rockowań wystąpiło już 6 konkursowych kapel, które walczyły o zwycięstwo. Zespoły One Future, Złódzenie, Playground.51, Yorba, Futro z Ryby, GOMOR występowały przed publicznością, która gromadziła się w gostyńskim ośrodku kultury, aby wysłuchać legendarnej kapeli „ciężkiego” rocka. - Bardzo przyjemnie obserwuje się to, kiedy widownia przychodzi na Acid Drinkres, przy okazji wysłuchują młodych zespołów i każdy wyłapuje coś dla siebie. Upodobania są różne - jeden zainteresuje się taką kapelą, drugi będzie się zachwycał inną. Chyba o to chodzi, aby tym młodym zespołom otworzyć drzwi, pokazać ścieżki - stwierdził Tomasz Barton.

Finałowe zespoły były egzaminowane przez komisję, której przewodniczył Jacek Jędrzejak z zespołu Big Cyc. W tym roku było o co walczyć. Już wcześniej organizatorzy zapowiadali, że - jeśli chodzi o nagrody - będzie ”na bogato”: weekendowe sesje nagraniowe, wywiady na żywo, występy podczas uznanych rockowych imprez, dystrybucja płyty zespołu. Wszystko po to, aby o kapeli - laureacie usłyszała jak największa rzesza fanów polskiego rocka.

- Jeśli będziemy kontynuować tę imprezę to wyłowimy prawdziwe gwiazdy polskiego rocka - stwierdził Jacek Jędrzejak podczas wręczania nagród.

- Wysoki poziom, jaki zaprezentowały kapele podczas „rockowań” to jest przykre, ale w takim znaczeniu, że tak wiele jest w Polsce grup, grających porządnego rocka, które mają niewielkie szanse przebicia się - w radiu, czy innych mediach. A są to zachwycające zespoły. Prawda jest też taka, że gdyby nie Acid Drinkers dzisiaj, to wysłuchałoby tych zespołów znacznie mniejsze grono fanów rocka. Cały czas walczymy o to, aby ludzie wyrobili w sobie chęć poszukiwań nowej muzyki - skomentował wydarzenie Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik. Podczas nocnego, mocnego koncertu Acid Drinkers publiczność bawiła się świetnie.
 

Gostyńskie Rockowania Festival 2020 - wyniki:

Nie było „podium”, a kolejność wręczania nagród była przypadkowa.

Największe wrażenie na „egzaminatorach” zrobił zespół One Future, który wystąpił jako pierwszy. Kapela zgarnęła 3 nagrody: występ podczas tegorocznej edycji przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wlkp., nagroda od SPICHLERZA POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie – dystrybucja płyty zespołu i torba atrakcyjnych gadżetów oraz koncert w Pub " Suchy" w Gubinie z Bitu, wraz z jednym z laureatów poprzedniej edycji festiwalu

Pozostałe nagrody powędrowały do:

Zespół Yorba - występ podczas tegorocznej edycji festiwalu Wieża Rocka Żerków,

Futro z Ryby - nagroda niespodzianka od firmy Music Partners z Kalisza

GOMOR - występ podczas tegorocznej edycji festiwalu Gardłoryki Festiwal

Złódzenie - wywiad na żywo i koncert w wersji akustycznej w audycji Made in Polska- Adam Martuzalski w Radio Centrum 106.4 fm Kalisz

Playground.51 - wywiad na żywo w audycji Magazyn Rockowy – Sławka Bajewa w Radio Poznań Sławek Bajew - Studio głosu i ekspresji, weekendowa sesja nagraniowa w Studioplay w Ostrzeszowie

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pietruszka z tatuażem
  4 miesiące temu 1
  Pani redaktor Agata pisze o acid drinkers..... Świat upada!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji