Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Lista Diamentów Forbesa 2020. Powiat gostyński ma 6 firm

› Aktualności 4 miesiące temu    17.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Wywiadownia Bisnode Polska wraz z redakcją polskiego wydania miesięcznika „Forbes” opracowały zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem Diamentów Forbesa 2020. Z powiatu gostyńskiego tytuł otrzymały spółka Kaczmarek Malewo, z Gostynia: spółka ROMOS, PUH B&B Leszek Brzozowski, spółka FMW, Waskor Hutr-Detal oraz z Borku Wlkp. spółka AB Transport Serwis.

Złóż zeznanie podatkowe PIT i czekaj na zwrot pieniędzy - od 15 lutego - KILK

W tym roku tytuł Diamentu Forbesa przyznano aż 4035 firmom, które najbardziej dynamicznie zwiększają swoją wartość. Wszystkie musiały spełnić ostre kryteria. To rekord. W ostatnich 6 latach liczba nagradzanych wahała się od 1531 w 2019 r. do 2373 w roku 2017, a przed dekadą przyznawano tytuł ponad tysiącu firm.
W zestawieniu znalazły się firmy, które w 3 ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. „Diamentami” nagrodzono te o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode. Podzielone są one na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe (przychody 5–50 milionów złotych), firmy średnie (przychody od 50 do 250 milionów złotych), firmy duże (przychody powyżej 250 mln zł).

Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane przedsiębiorstw, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za okres 2018–2014. Na tej podstawie powstała lista blisko 7 tysięcy zakładów, którym Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, mających wysoką płynność bieżącą i nie zalegających z płatnościami. Przedsiębiorstwa musiały też wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych. Wyeliminowano banki, ze względu na znaczne różnice dotyczące kategorii bilansowych, występujące między nimi a firmami produkcyjnymi i handlowymi. Ostatecznie na liście „Diamentów” są przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny (minimum 15 procent) roczny wzrost wartości.

WIELKOPOLSKA

To jeden z najmocniejszych regionów przemysłowych w kraju. Diament Forbsa otrzymało tutaj 489 zakładów. Dzięki temu województwo zajmuje II miejsce na liście Forbesa. W pierwszej ogólnopolskiej setce znalazło się 10 firm z regionu. W Wielkopolsce ma swoją siedzibę 9,8 proc. krajowych przedsiębiorstw, a w samym 2018 r. powstało ponad 34 tys. nowych firm. Nasze województwo zajmuje III miejsce jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, jak i o PKB w przeliczeniu na głowę Wielkopolanina. Region może się pochwalić najniższym bezrobociem w kraju (2,8 proc.)

POWIAT GOSTYŃSKI - 6 DIAMENTÓW (ŚREMSKI - 4, JAROCIŃSKI, KOŚCIAŃSKI - 9, RAWICKI - 6)

Na liście firm dużych (przych. pow.. 250 mln zł), na 4. miejscu (47. w rankingu ogólnopolskim) jest zakład Kaczmarek Malewo, produkujący wyroby z tworzyw sztucznych. Zysk netto w 2018 r. wyniósł 95,20 mln zł.

Jeśli chodzi o firmy średnie (przych. od 50 do 250 mln zł) 104. miejsce w regionie (914 w kraju) wypracowała ROMOS w branży hurtownia metali i rud metali.

Z kolei w rankingu firm małych (przych. 5–50 mln zł) 1. miejsce na liście wielkopolskiej (16. w krajowym zestawieniu) zajęła AB Transport Serwis - firma zajmująca się transportem drogowym (2,71 mln zł - zysk netto w 2018 r.). Na 106. lokacie mamy gostyńskie przedsiębiorstwo PUH B&B Leszek Brzozowski (835. miejsce w kraju), zajmujące się sprzedażą samochodów - zysk netto 0,62 mln zł, tuż za nim spółka FMW w kategorii wyroby tekstylne (zysk 0,71 mln netto w 2018 r., ale większa sprzedaż) - 835. miejsce w kraju. Na 316. lokacie listy wojewódzkiej (2533 krajowej) jest gostyńska hurtownia Waskor z dziedziny sprzedaży art. spożywczych z zyskiem netto 0,90 mln zł w 2018 r.

źródło www.forbes.pl

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pseudo
4 miesiące temu 11
Ja kupuje pietruszke po 3.50 i mam 100 metrów do sklepu, wiec ciekawe skad cena 20 zł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy PiS - owi za super podwyżki. Brukselka kiedyś 3 zł dziś 5 zł
4 miesiące temu ocena: 60%  10
Dziękujemy PiS - owi za super podwyżki. Brukselka kiedyś 3 zł dziś 5 zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwykly
4 miesiące temu 9
Jest wolny rynek ,zabrać 500 plus ,wypłaty po 10 zł na godzinę i brukselka będzie tansza
~ Uu
4 miesiące temu 8
Pietruszka 20 złotych
~ Swoj
4 miesiące temu ocena: 50%  7
Ciekawe jakie były kryteria, zysku czy znajomości, Romów ha, ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostyniak
4 miesiące temu ocena: 60%  6
A gdzie huta, mleczarnia, cukrownia, firmy od kartonów i filtrów ? Czyżby tak kiepsko im szło ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
4 miesiące temu 5
Mleczarnia ? Chyba żarty sobie robisz. Chyba że podliczą to co rozkradli
~ emigrant zarobkowy
4 miesiące temu ocena: 0%  4
Odpowiedz prosta, te firmy nic nie zarobiły(nie zapłaciły odpowiedniego podatku cit itp, itd) ponieważ, musiały pożyczyć pieniądze swoim spółka matka(czyli nie uzyskały przychodu do opodatkowania). które te pożyczyły pieniądze następnym spółka córka. które mają siedziby w rajach podatkowych (czyt. nie muszą ujawniać dochodu i przychodu) Dziękuje dowidzienia,
~ Cukrownik
4 miesiące temu 3
Cukrownia to firma z Poznania: pfeifer@langen polska s. A.
~ Uf
4 miesiące temu ocena: 100%  2
No GDZIE sie pytam
~ Znafca...
4 miesiące temu ocena: 100%  1
No i........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji