Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Lokalizacja boiska jest nieporozumieniem

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    26.12.2014
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

- Zaskakuje mnie lokalizacja boiska wielofunkcyjnego w Goli. Mamy tam szkołę, a znajdujące się przy niej obiekty są w opłakanym stanie. Tym bardziej dziwi mnie, że będzie rewitalizowany obiekt przy głównej „krajówce” - twierdzi gostyński radny Andrzej Rogala.

Sprawa wyszła na posiedzeniu komisji edukacji, kultury i spraw społecznych gostyńskiej rady miejskiej. Rewitalizacja boiska sportowego o nawierzchni bitumicznej, położonego w Goli przy wiejskim terenie rekreacyjno-sportowym oraz budowa siłowni zewnętrznej w tej samej wiosce, to dwie inwestycje, które zostały wpisane do realizacji w 2015 r. Oba zadania mają być wykonane ze środków Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wiceburmistrz Gostynia tłumaczyła niezadowolonym radnym, że projekt związany z rewitalizacją boiska na tzw. „starych kortach”, będzie wykonywany zgodnie z wolą mieszkańców Goli. - Kiedy głosowali, kierowali się kwestią zagospodarowania wiejskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. To jest duży teren - tam już wybudowali sobie muszlę koncertową, przewidują wykorzystanie starego kortu tenisowego - tłumaczyła Elżbieta Palka. Podkreśliła, że ścieżka rowerowa, która biegnie przy „krajówce”, umożliwia świetny dojazd do boiska, a także do siłowni zewnętrznej, która również ma powstać przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Goli. Dlaczego niektórym radnym nie spodobało się położenie boiska wielofunkcyjnego, którego rewitalizację przewiduje się w przyszłym roku? Do czego doprowadziło spotkanie z autorami projektu przebudowy boiska? Czytaj w świątecznym wydaniu „Życia”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!