Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ludzie okazali wielkie serce małemu Olafowi

› Społeczeństwo ponad rok temu    25.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec. Dla małego Olafa Stachowiaka przybyli na festyn nie szczędzili groszaPoniec. Dla małego Olafa Stachowiaka przybyli na festyn nie szczędzili grosza fot. Bogdan Bujak

Ponad 24 tysiące złotych - tyle udało sie zebrać podczas festynu charytatywnego w Poniecu (23 czerwca) zorganizowanego dla małego Olafa. To o wiele więcej niż koszt pionizatora, ktorego zakup był głównym celem imprezy. Teraz będą jeszcze środki na rehabilitację malca, która też jest kosztowna.

Kilka miesięcy temu 5-letni Olaf, syn państwa Moniki i Damiana Stachowiaków zaczął robić postępy w pionizatorze dynamicznym firmy Mustang. Koszt takiego urządzenia to 6200 złotych, z czego 2000 refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Ta informacja zbiegła się z inicjatywą sąsiadów i znajomych państwa Stachowiaków, którzy chcieli zorganizować imprezę charytatywną dla Olafa.

- Stwierdziliśmy, że może to połączymy i na festynie będziemy zbierać na ten pionizator - wyjaśniają rodzice chłopca. 

Mimo że syn państwa Stachowiaków w październiku skończy 6 lat jedyne nadal nie wiadomo, co mu dolega. Ogólnikowo lekarze mówią o opóźnionym rozwoju psychoruchowym, który objawia się szeregiem zaburzeniem m.in. mały Olaf nie mówi, nie chodzi, jest z nim ogólnie kiepski kontakt. Rodzina kilka razy w tygodniu odwiedza szereg specjalistów i jeździ na rehabilitację.

Więcej czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia". 

Czytaj również: zaginęła mieszkanka Gostynia. Kobieta jest w zaawansowanej ciąży 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!