Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

"Lumpeks" na świeżym powietrzu

› Aktualności ponad rok temu    31.03.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Mamy wczesną wiosnę, drzewa i krzewy nie obrosły jeszcze liśćmi, za to przycięte przydrożne krzaki odsłoniły to, co kryje się na poboczach i w rowach. I, niestety, nie są to radosne widoki. Na drodze z Borku w kierunku Strumian, niedaleko przejazdu kolejowego można zobaczyć mnóstwo ubrań. Wygląda to, jak "szmateks", tyle że na świeżym powietrzu. Rzeczy - od wyboru do koloru: buty, bluzy, spodnie, kurtka. Nieco dalej ktoś wyrzucił butelki po alkoholu. Zaśmieconych rowów w gminie Borek jest więcej - chociażby na drodze z krajowej "dwunastki", w stronę Koszkowa. Osoby, które pozostawiają te odpady na poboczach czy w lasach, chyba nie zdają sobie sprawy, że i tak zapłacą "podatek śmieciowy", bo jego uiszczanie jest obowiązkowe.

Od 01 lipca 2013 r. za odpady zbierane w sposób selektywny (worki do segregacji + pojemnik) opłata w gminie Borek wynosi 7,50 zł od osoby miesięcznie, a w przypadku odpadów zbieranych w sposób zmieszany (tylko pojemnik, odpady komunalne nie poddane segregacji) stawka wynosi 12 zł od osoby.

W Borku jest też czynny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK), zwany "gratowiskiem". Jest otwarty we wtorki od godz. 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 15.00.

 

Czytaj także Niespodzianka w lesie. Przerażające?

 

Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sabina
ponad rok temu 3
A Radziowi to co? - niby wszystko wolno?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leśnik
ponad rok temu ocena: 0%  2
To tylko Radziu. Dajcie mu spokój.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
ponad rok temu ocena: 100%  1
Biedny tego nie wyrzucił bo sam nie może kubła swoimi odpadami zapełnić, ponieważ niewiele kupuje. Wysokość opłat zaśmieci winna być uzależniona od wysokości dochodów . Gdzie tu demokracja???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji