Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Ma być, jak w krainie mlekiem i miodem płynącej

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    1.07.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 10 / 100%
A A A
Biskup senior ks. Zdzisław Fortuniak życzył ks. Robaczykowi (z lewej), aby w Gostyniu, na nowej parafii było, jak w krainie mlekiem i miodem płynącejBiskup senior ks. Zdzisław Fortuniak życzył ks. Robaczykowi (z lewej), aby w Gostyniu, na nowej parafii było, jak w krainie mlekiem i miodem płynącej fot. A. Fajczyk

Społeczność parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu powitała nowego proboszcza, którym jest ks. kanonik Grzegorz Robaczyk. Dziś (1 lipca) odbyła się uroczysta msza św., na której odczytano dekrety nominacyjne podpisane przez arcybiskupa metropolitę poznańskiego ks. Stanisława Gądeckiego.

Nowy proboszcz gostyńskiej fary pojawił się w parafii już w sobotnie popołudnie. Wraz z biskupem seniorem - ks. Zdzisławem Fortuniakiem oraz z odchodzącym proboszczem ks. Krzysztofem Młynarczykiem odprawiał mszę św. w intencji pszczelarzy (CZYTAJ TUTAJ). Pod koniec nabożeństwa, biskup wykorzystał symbolicznym moment, że z jednej strony stoi nowy proboszcz, z drugiej ma odchodzącego gospodarza parafii. Podziękował ks. kanonikowi Krzysztofowi Młynarczykowi za dobro, które w Gostyniu zostawia. Wspomniał zmarłą sportsmenkę, biegaczkę Irenę Szewińską, która brała udział między innymi w sztafecie.

R E K L A M ABolsius

- A w sztafecie bardzo ważnym momentem jest zmiana pałeczki. Jak się pałeczkę zgubi, albo - nie daj Boże - jest kiepska zmiana, to i dalszy bieg jest kiepski. Jesteśmy świadkami wyjątkowej chwili „zmiany pałeczki” w parafii farnej w Gostyniu. Ten szczególny moment właśnie, że jeden i drugi proboszcz razem odprawiają mszę św. jest pięknym znakiem, że zmiana na urzędzie proboszcza dokonuje się tak normalnie - powiedział biskup Fortuniak.

W nawiązaniu do intencji nabożeństwa i pszczelarskiego święta, a także do tego, że w Gostyniu istnieje spółdzielnia mleczarska, w imieniu parafian życzył ks. Robaczykowi, aby w Gostyniu, na nowej parafii czuł się, jak w krainie mlekiem i miodem płynącej.

Dziś nowego pasterza w gostyńskiej farze, w imieniu społeczności chrześcijańskiej, powitali szafarze, reprezentanci organizacji parafialnych oraz przedstawiciele rady ekonomicznej. Życzyli proboszczowi - ks. kanonikowi Grzegorzowi Robaczykowi spokoju, dużo siły, odwagi. - Abyś wiedział, że masz w nas modlitewne wsparcie we wszystkich wspólnych troskach i poczynaniach dla dobra wspólnej parafii - mówili. Ks. Robaczyk, który wcześniej był proboszczem w parafii pw. św. Kazimierza w Lesznie, podczas kazania przedstawił się i zdradził, że jego wspomnienia z Gostynia sięgają bardzo dawnych czasów. - Liczę na waszą modlitwę, pomoc i zaangażowanie w sprawach duchowych, a także w sprawach materialnych, aby to piękno, ta historia i tradycja zawsze była trwała, również dla przyszłych pokoleń - zwrócił się do wiernych.

Jednocześnie arcybiskup, metropolita poznański Stanisław Gądecki mianował nowego proboszcza fary dziekanem dekanatu gostyńskiego na okres 5 lat - do 30 czerwca 2023 r.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!