Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mają już dosyć prowizorycznej remizy. Powstaje nowa

› Społeczeństwo ponad rok temu    3.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Nowa remiza powstaje w Kosowie, na końcu wsi, w kierunku SiemowaNowa remiza powstaje w Kosowie, na końcu wsi, w kierunku Siemowa fot. A. Fajczyk

Nowa remiza strażacka powstaje w Kosowie (gm. Gostyń). Była długo wyczekiwana przez druhów z jednostki OSP Kosowo, należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Mają na stanie trzy strażackie samochody: żuka z 1986 r., poloneza przekazanego z KP PSP w Gostyniu oraz „fabrycznego” MAN-a z 2009 r., z porządnym wyposażeniem. W wiosce jest prowizoryczna remiza, która nie odpowiada warunkom i obowiązującym przepisom. Aby auta mogły wjechać do tamtejszego garażu, trzeba zamykać lusterka. Nie ma tam też zaplecza socjalnego.

- Kiedy przywieźliśmy MAN-a, nasz najnowszy wóz na stanie, nie mógł się zmieścić w remizie. Samochód ma wysokość 3,15 metrów, a brama jest uszykowana na 2 m. Wybieraliśmy ziemię, pogłębialiśmy garaże, aby nie stał na zewnątrz - opowiada Roman Danielczyk, prezes zarządu OSP w Kosowie.

Obecnie wozy stroją „rozproszone” po wiosce - dwa w prowizorycznej remizie, jeden gdzieś w parku. Porządny obiekt, spełniający wszelkie wymogi, jak najbardziej strażakom z Kosowa się należy.

TUTAJ o remoncie remizy OSP w Babkowicach - KLIK

W przetargu na wykonawcę zadania, wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejsza z leszczyńskiego konsorcjum budowlanego spełniała wszystkie wymogi. Gmina podpisała umowę z wykonawcą i kilkanaście dni temu firma rozpoczęła realizację zadania. Nowy obiekt powstaje na końcu wsi, w kierunku Siemowa, na działce, którą gmina Gostyń przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych. Obecnie trwają prace związane z wylewaniem fundamentów oraz z zabezpieczeniem infrastruktury technicznej - doprowadzeniem wody oraz energii elektrycznej. W nowej remizie o powierzchni użytkowej ponad 260 m2 powstanie garaż z 3 stanowiskami na wozy strażackie. Oprócz tego będzie zaplecze socjalne z toaletami, szatnią i umywalnią. Znajdzie się też miejsce na salę konferencyjną i salkę komputerową oraz magazynek.

Kto zepchnął samochód na drzewo? - CZYTAJ

Inwestycja w sumie ma kosztować 1,3 mln zł. Budowa remizy jest rozłożona na 2 lata i ma zakończyć się najpóźniej w połowie 2019 r. W tym roku z budżetu gmina Gostyń zabezpieczyła na zadanie 600 tys. zł (300 tys. zł radni dołożyli podczas majowej sesji).

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ strazak
ponad rok temu 1
kuminiorz brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji