Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Mają żal o likwidację posterunku

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Radni nie byli jednogłośni Pępowo. Radni nie byli jednogłośni  fot. A. Twardowska

Pępowscy radni zdecydowali się przeznaczyć 12 tys. zł dofinansowania na zakup policyjnego samochodu dla KPP w Gostyniu. Nie byli przy tym jednomyślni. Po posiedzeniu komisji budżetu wydawało się, że decyzja będzie negatywna, bo w takim tonie utrzymywana była dyskusja. 

 

Zdecydowanie do tematu odniósł się radny Józef Śląski, jako przewodniczący komisji budżetu. – Będę uparcie twierdził, że nie damy pieniędzy. Policja jest państwowa. Posterunek policji zlikwidowali w Pępowie dla oszczędności, więc gdzie są te oszczędności? Niech oni je uruchomią i będą mieli na samochód – mówił podczas posiedzenia komisji.

Wójt namawiał radnych do przekazania dotacji, chociaż zgadzał się z argumentami "przeciw". Poruszył temat ponownie w obecności przedstawiciela władz gostyńskiej policji, kilka dni później, podczas sesji rady. - Kiedy likwidowano posterunek w Pępowie, mimo protestu radnych, nasz głos nie był uwzględniony i posterunek u nas, i w Pogorzeli zlikwidowano. Obiecano nam wtedy złote góry, oszczędności. Mamy o to pretensje i żal do tych, co taką decyzję wtedy podejmowali – mówił Stanisław Krysicki. Dodał, że policja to instytucja państwowa i nie powinna błagać wśród samorządów o dofinansowanie. To rząd powinien te samorządy wspierać, a dzieje się odwrotnie.

Za te słowa, mimo że gorzkie, podziękował kom. Krzysztof Wróblewski, zastępca komendanta policji. - Nie można wszystkiego zamiatać pod dywan i mówić, że jest pięknie, gdy wcale tak nie jest – mówił kom. Krzysztof Wróblewski.  

O temacie piszemy w bieżącym Życiu Gostynia.

Czytaj także: Sąd przyznał im rację. 5 milionów dla gminy. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!