Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Majowe obchody w Poniecu

› kultura i rozrywka› aktualności ponad rok temu    28.04.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Świętowanie pierwszego majowego weekendu w gminie Poniec tradycyjne rozpocznie rodzinna majówka rowerowa pod hasłem „Ruch to zdrowie”. W tym roku miłośnicy dwóch kółek o godzinie 10.00 zbiorą się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Poniecu, by wyruszyć w trasę: Poniec - Oporówko - Oporowo - Czarkowo - Drzewce - Karzec - Poniec.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla. W tym miejscu montaż słowno - muzyczny wykona młodzież z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku. Na godzinę 11.30 zaplanowano przemarsz ulicami: Focha, Rynek, Drożdzyńskiego i Szkolną, podczas którego nastąpi złożenie wieńców w miejscach Pamięci Narodowej. O godzinie 13.00 na boisku wielofunkcyjnym „Orlik” rozpocznie się Amatorska Liga Piłki Nożnej. W Parku Miejskim o godzinie 17.30 w pokazie tańca nowoczesnego zaprezentuje się zespół „Natia”. Następnie zaplanowano zabawę taneczną.

Poniec będzie świętował również 4 maja. W dniu świętego Floriana Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Poniec stawią się przed Domem Strażaka o godzinie 16.30 by następnie przejść do kościoła parafialnego na nabożeństwo w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie wszyscy przejdą na cmentarz by złożyć wieńce. Komitet Obchodów Świąt Narodowych w Poniecu prosi wszystkich mieszkańców o wywieszenie flag narodowych w dniach od 30 kwietnia do 4 maja. (gabi)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!