Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Marek Raduli gwiazdą kolejnej odsłony State of Blues

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi ponad rok temu    13.02.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny zagra na początku marca w Gostyń. Polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny zagra na początku marca w "Hutniku" fot. www.raduli.info

Prawie dwudziestu muzyków pojawi się na II State of Blues, który odbędzie się w piątek, 2 marca o godzinie 19.00 ponownie w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ale także na fali sukcesu pierwszej edycji muzycznego wydarzenia z grudnia zeszłego roku, organizatorzy postanowili kontynuować przygodę Gostynia z muzyką z południa USA. Zagrają nowi wykonawcy, jak i artyści występujący na premierowym State of Blues.

 – Główną gwiazdą wieczoru będzie Marek Raduli, gitarzysta znany obecnie w kręgach jazzowych, a kiedyś ze współpracy międzi innymi z takimi zespołami, jak: Budka Suflera, Bajm czy Wanda i Banda oraz całą gamą bluesowo-jazzowych projektów w tym także w zespole Tadeusza Nalepy. (...) Oprócz tego Joanna Dudkowska, myślę coraz bardziej znana w kręgach muzycznych, basistka z Kościana – mówi Marcin Nowak, pomysłodawca „State of Blues”.

Wspomnianą dwójkę wesprą m.in właśnie Marcin Nowak ze swoją kapelą MN Band. Na scenie pojawi się także dobrze znany w kręgach leszczyńskich bluesmanów Leszek Niedźwiedziński. Sekcję dęta będzie stanowił m.in Adam Kurek.

Swój kunszt muzyczny w większej liczbie utworów zaprezentuje również Artur Zgola, który na pierwszej edycji wydarzenia zaśpiewał „Sen o Wiktorii” Dżem. Stawkę zaproszonych wykonawców zamkną Piotr Kubiak, Michał Gumienny oraz Konrad Andrzejewski i Jakub Grodzki. Repertuar?

– Jak zawsze mocno osadzony w bluesie. (...) Jako ciekawostkę mogę podać, że podjęliśmy z MN Band wyzwanie w postaci wykonania jednej piosenki ToTo. Zespół ten niekoniecznie może kojarzy się z bluesem, natomiast utwór nosi nazwę „Don’t Chain My Heart” ma bardzo bluesowy charakter. Myślę, że będzie to fajna rzecz – zdradza Marcin Nowak.

Bardzo prawdopodobne, że jest to dopiero początek tegorocznych spotkań Gostynia z bluesem, gdyż organizatorzy planują na 2018 rok kolejne odsłony wydarzenia.

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasach GOK „Hutnik”, Kina „Pod Kopułą” i w serwisie bilety24.pl - link TUTAJ.

Sponsorzy II State of Blues: Restauracja Werni w Gostyniu, Drukarnia Kuźnia Reklamy, Dagostol Meble na Wymiar, Poradnia Stomatologiczna Ortodent, Restauracja Podleśna, Zakład Optyczny Małgorzata Stępień, Super Kable

Patronat nad imprezą objęło „Życie Gostynia” oraz portal gostynska.pl

Marek Raduli - rocznik 1959, polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Zaczynał w środowisku opolskim. Pojawiał się w różnych składach grup, z których potem powstał zespół-legenda: TSA. W 1982 roku związał się na dłużej z zespołem Wanda i Banda. Koncertował też m.in z Tadeuszem Nalepą. Nie stronił też od udziału w różnych projektach Maryli Rodowicz, Jacka Skubikowskiego czy Macieja Zembatego ora Izabelii Trojanowskiej. Gdzieś po drodze powstała jego pierwsza autorska płyta – „Meksykański Symbol Szczęścia” (1996). To kolekcja utworów instrumentalnych, obrazujących możliwości kompozytorskie i wykonawcze artysty. Poruszając się swobodnie w różnych stylistykach muzycznych, ukazuje tam bogactwo swojego instrumentu - gitary, i swoje - jako gitarzysty. Płyta zyskała uznanie i dobrą sławę, plasując się wysoko w kategorii płyt gitarowych. W plebiscycie pisma „Gitara i Bas” osiągnął szczyt w kategorii Gitarzysta Roku (1997). Jest założycielem kapel ΠR2 i SQUAD. W roku 2006 został zaproszony do projektu Krzysztof Ścierańskiego THE COLORS. Od kilku lat pełni funkcję kierownika muzycznego w zespole Anny Wyszkoni. Zawsze ciągnęło go w okolice jazzu i muzyki fusion. Na dodatek chętnie siada za bębnami, czasem do klawiszy, z powodzeniem aranżuje i komponuje. Od lat regularnie prowadzi zajęcia na różnych warsztatach muzycznych, miewa też studenckie audytoria.

Źródło: www.raduli.info

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!