Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Martusia uratowała życie kilku innym dzieciom

› Społeczeństwo miesiąc temu    24.10.2020
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Marta chciała zostać dawcą. Nikt nie przypuszczał, że decyzję trzeba będzie podjąć tak szybkoMarta chciała zostać dawcą. Nikt nie przypuszczał, że decyzję trzeba będzie podjąć tak szybko fot. Arch. prywatne/fotomontaż

- Gdy umrę, moje narządy już mi nie będą potrzebne, a ktoś inny może marzyć, by z nimi żyć - mówi Ewelina Kowalska, która od wielu lat nosi w portfelu „oświadczenie woli”. Podpisując je, dała zgodę na oddanie swoich narządów innym ludziom.

 

R E K L A M A25% dziecimocy SRT1

To w pełni świadoma decyzja. Cztery lata temu organy jej 8-letniej wówczas córki Marty uratowały życie kilku osobom. Odtąd dziewczynka żyje w innych dzieciach. Pośmiertnie odznaczono ją medalem „Młodego Bohatera”.

Historia małej bohaterki obiegła całą Polskę, gdy w 2016 roku trafiła do szpitala z wylewem krwi do mózgu. Lekarze robili co mogli, by ocalić życie pacjentki. Dziewczynka przeszła dwie operacje drenujące, jednak krew nie odpływała. Stwierdzono śmierć mózgu.

Historię Marty, komentarze jej mamy oraz szczere wyznanie doktor Marii Piaseckiej-Wolniewicz znajdziesz w bieżącym wydaniu Życia Gostynia. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rodzic
19 dni temu ocena: 100%  1
nie rozmiem, też narządy mojego dziecka uratowaly kilku osobom życie czy zdrowie.Mojemu synowi już nie były potrzebne.Tylko po co o tym pisać?Przeżyjmy ból i żałobę w ciszy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji