Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Mateusz jest w śpiączce. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia

› Społeczeństwo ponad rok temu    14.07.2015
Bogumiła Rzeźnik
komentarzy 0 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. Bogumiła Rzeźnik

Młody chłopak, 25 – letni Mateusz Prętkowski z Waszkowa w gminie Poniec dzień przed wigilią Bożego Narodzenia uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Od tego czasu rozpoczęło się jego „drugie życie” naznaczone nieustanną walką o lepsze jutro.

  W feralny dzień wracał rowerem z pracy do domu na prostym odcinkiem drogi Janiszewo – Pomykowo. – Kierowca auta, które w niego wjechało twierdził, że chwilowo spuścił wzrok z jezdni, a gdy ponownie spojrzał na drogę było już za późno, żeby go wyminąć – mówią siostry.

Po uderzeniu Mateusz był w stanie krytycznym. W szpitalu w Lesznie stwierdzono u niego niewydolność oddechową, uraz mózgu, zmiażdżenie podudzia i złamanie pierwszego kręgu szyjnego.Od chwili wypadku jest też w śpiączce.

Obecnie skończył 3 turnus pobytu w specjalistycznej klinice w Krakowie. Przyjechał do domu w sobotę, 11 lipca, na dwa tygodnie i prawdopodobnie powróci tam  tylko na 1 miesiąc. Dalsze leczenie uzależnione będzie od środków finansowych, których sama rodzina nie jest w stanie zdobyć.

Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia".

Czytaj też: Pomóżmy mu sie obudzić - KLIKNIJ

oraz o kursie samoobrony w Krobi  oraz o relacji ze Strefy Militarnej 2015

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!