Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Mechatronicy z ZSZ otrzymali stypendium marszałka

› Społeczeństwo 6 dni temu    12.01.2021
Anna Twardowska
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Uczniowie ZSZ otrzymali stypendium marszałkGostyń. Uczniowie ZSZ otrzymali stypendium marszałk fot. Arch. prywatne

Kacper Grobelny i Piotr Skoracki zostali stypendystami marszałka województwa wielkopolskiego. Na ich konta wpłynęła już kwota pieniędzy, na którą zapracowali sobie w ciągu kilku lat edukacji w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu.

 

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie, będący laureatami i finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych. W tym roku komisja stypendialna, której głosem doradczym byli eksperci z wielkopolskich uczelni, musiała wybrać tych najlepszych z grona 174 osób. Wśród nich było 58 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 116 studentów. Ostatecznie wytypowano 84 osoby, którym przyznano stypendia trzech stopni.

– Ogłaszanie laureatów stypendiów naukowych to dla mnie bardzo ważny i interesujący dzień. Czytając opis osiągnięć naszych stypendystów, można dostrzec ich pasję do nauki oraz wszechstronność talentów i zainteresowań, które dzielą z podstawową aktywnością naukową. Ich wielość jest naprawdę imponująca – mówił marszałek Marek Woźniak podczas wideokonferencji, prezentującej tegorocznych laureatów.

Wśród elitarnego grona 29 stypendystów ze szkół ponadpodstawowych znalazło się dwóch uczniów z gostyńskiego technikum. To Kacper Grobelny i Piotr Skoracki, uczniowie IV klasy technikum.

Jak wyjaśnia ich nauczyciel Michał Żurawski - szkoła zgłosiła pięciu uczniów, którzy brali udział z zeszłorocznym międzynarodowym konkursie CanSat (polegał na samodzielnym skonstruowaniu minisatelitów przez uczniów i uczennice oraz prowadzeniu za ich pomocą badań naukowych). Część zgłoszonych z Gostynia uczniów miała także osiągnięcia w konkursach z innych dziedzin nauki. Stypendium przyznano dwóm najlepszym. Nagrodzeni mechatronicy za swój największy sukces uważają udział we wspomnianym konkursie CanSat i budowę „satelity”. Udało im się wtedy dostać do najlepszej dziesiątki. W tym roku planują powtórzyć sukces, zbudowali już pierwsze prototypy. Na co planują przeznaczyć otrzymane stypendium?

- Może jakiś wyjazd, wakacje, gdy już będzie można na nie wyjechać? - zastanawia się Kacper. - Ja jeszcze o tym nie myślałem – przyznaje Piotr. Są mile zaskoczeni swoim sukcesem.

- Dało nam to motywację na przyszłość. Żeby działać i nie poddawać się w tym, co robimy – stwierdzają.

O temacie piszemy w najnowszym Życiu Gostynia. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qw
5 dni temu ocena: 100%  8
Gdzie ta impreza, sukces trzeba uczcić. A okazja dobra.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ absolwent
5 dni temu ocena: 100%  7
Gratulacje, to jest poziom mistrzów, tak trzymać !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wkur..
6 dni temu ocena: 100%  6
Jak zaczynali w zeszłym roku to ktoś pisał o "popelinie" jak im nie wystarczy pary a tu proszę, jedno ukończyli teraz poprawiają i sukces i to na miarę czempiona. I co łyso teraz.. a gratulacje gdzie ??? Takich orłów nam trzeba. Szacun
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ swój
6 dni temu ocena: 0%  5
Co się tak podniecasz, jeszcze żyłka ci strzeli. Jakby dostali stypendium premiera albo prezydenta to byłby sukces. Co tam marszałek województwa i jeszcze z tych złodziei PO, szkoda gadać.
~ Pełen dumy
6 dni temu ocena: 100%  4
Nareszcie coś pozytywnego !! Tak trzymać. Co teraz powiecie o tych nierobach nauczycielach i leniwych uczniach ? Gdzie są ci wszyscy prześmiewcy i szydercy. Mamy w Gostyniu fantastyczna młodzież, rewelacyjną szkołę i jak widać zaangaźowanych pedagogów. To sukces jakich zapewne wiele. Tylko najłatwiej wyśmiewać, sączyć jad, narzekać zamiast wspierać i pomagać. Gratulacje dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy wychowali takie perełki. To wspólny sukces wielu osób. Jeszcze raz GRATULUJĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MZK
6 dni temu ocena: 100%  3
Gratulacje chłopaki! !!! Trzymamy za Was kciuki żeby było jeszcze lepiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MZK
6 dni temu ocena: 100%  2
Gratulacje chłopaki! !!! Trzymamy za Was kciuki żeby było jeszcze lepiej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
6 dni temu ocena: 100%  1
I pięknie, jest się czym chwalić to niech się chwalą. Oby więcej takich sukcesów. Widać że im się chce, a nie tylko narzekanie na pandemię, czy wiece antyaborcyjne. Brawo chłopaki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji