Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Medale za całe dobro, tworzone każdego dnia

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    13.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Nauczyciele z gostynskiej Gostyń. Nauczyciele z gostynskiej "jedynki", ze szkoły w Starej Krobi i Skoraszewicach otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej fot. Kuratorium Oświaty w Poznaniu

W Poznaniu, w sali czerwonej Pałacu Działyńskich, 12 listopada odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych: Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej. Wśród nauczycieli, którzy odebrali przyznane przez ministra edukacji odznaczenia, znaleźli się również nauczyciele z powiatu gostyńskiego.

Należą do nich: Janina Ernastowicz, Mikołaj Jackowiak i Krzysztof Wojtkowiak - ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu oraz Krystyna Jańczak ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi i Ewa Śląska ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

W tym roku przyznano w sumie 116 Medali Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie to jest nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Wnioski o medale do wielkopolskiego kuratora oświaty składa dyrektor szkoły, po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną. Tam komisja dokonuje ich oceny i najwyżej ocenione przekazuje do MEN.

- Nagrodzeni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu wyróżniają się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjują i podejmują nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej - zapewnia dyrektor placówki Karol Skowronek.

O nauczycielach docenionych przez kuartora oświaty - TUTAJ

Jeśli chodzi o Medale za Długoletnią Służbę, to - zgodnie z postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek ministra edukacji narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej - w sumie przyznano ich 68. Zasłużeni nauczyciele odebrali odznaczenia państwowe oraz medale z rąk wicewojewody Wielkopolski Anety Niestrawskiej oraz wielkopolskiej kuratorki oświaty Elżbiety Leszczyńskiej.

Wicewojewoda, gratulując przyznanych wyróżnień, podkreśliła wysokie zaangażowanie nauczycieli w proces kształcenia uczniów. - Każde z tych odznaczeń jest symbolem, które otrzymywane jest za całe dobro, które tworzone jest każdego dnia w pracy zawodowej - powiedziała.

Uroczystość uświetnił występ kwintetu Masterbrass, łączącego w swoim repertuarze muzykę klasyczną z rozrywkową.

źródło - informacje i zdjęcia: Kuratorium Oświaty w Poznaniu 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nauczyciel
  8 miesięcy temu ocena: 83%  5
  Z moich obserwacji wynika, że nie wystarczy być dobrym , sumiennym i skromnym nauczycielem, dobrze uczyć dzieci. Do emerytury nikt tego nie zauważy i nie doceni - ani dyrekcja, ani rodzice. Kto sprzyja z dyrekcją i schlebia rodzicom oraz uczniom, ten nic nie musi, a nagrody za zasługi dostaje nawet co roku. Tak więc, gdzie sprawiedliwość? Rodzice- wystarczy czasem szczerze, słownie podziękować nauczycielowi, nic więcej - wtedy ta praca będzie miała jeszcze jakiś sens...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ też_nauczyciel
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Tak, to prawda.
  ~ Beata
  8 miesięcy temu ocena: 50%  3
  Gratulacje dla ludzi z padją
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ha-ha
  8 miesięcy temu 2
  chodzi ci o pasję czy o pajdę np chleba
  ~ Uczeń
  8 miesięcy temu ocena: 86%  1
  Dupowlazy z jedynki. Łamistrajki dały sobie zrobić fotkę. Teraz widzicie kim są.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji