Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Miało być ogólnodostępne, było zamknięte

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    6.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Przy wejściu na nowe boisko wielofunkcyjne przy szkole nr 5 w Gostyniu już wisi regulamin. Powinno być ogólnodostępne dla społeczności lokalnejGostyń. Przy wejściu na nowe boisko wielofunkcyjne przy szkole nr 5 w Gostyniu już wisi regulamin. Powinno być ogólnodostępne dla społeczności lokalnej fot. fotomontaż M. Mostowy/A. Fajczyk

Nowe boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu zostało oddane oficjalnie do użytku w połowie października. Otwarcie odbyło się dokładnie 14 października, kiedy w szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej i pasowano dzieci z klas I na uczniów.

Nowy obiekt jest wykorzystywany, ale tylko na zajęciach wychowania fizycznego przez uczniów, którzy nie mogą przebywać tam bez opiekuna. Zauważyły to już osoby z zewnątrz. Władze Gostynia i samorządowcy zapowiadali, że miał być ogólnodostępny dla mieszkańców, głównie dla tych z pobliskiego osiedla Pożegowo. Miał odciążyć Orlik na placu zabaw przy ul. Słowackiego, który cieszy się dużym powodzeniem, ale zajęty jest głównie przez kluby sportowe, które trenują tam piłkę nożną.

Nowe boisko przy „piątce”, popołudniami miało służyć mieszkańcom - zapowiadano, że będzie tam mógł przyjść ojciec z synem czy grupa znajomych i zagrać sobie w piłkę: siatkówkę, koszykówkę, ręczną, nożną. Tak miało być, a tymczasem wygląda to inaczej.

- Dlaczego nowe boisko w SP 5 jest zamykane na klucz? W każdej szkole w Gostyniu można wejść na boisko. A tu jakiś wyjątek jest? - pytali internauci w ubiegłym tygodniu. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy Katarzynę Smektałę, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, która jest administratorem boiska. Zapewniła, że boisko zostanie wkrótce udostępnione mieszkańcom - być może już na początku listopada.

- Obecnie opracowujemy regulamin korzystania z obiektu. Będzie można wejść w odpowiednim obuwiu - wyjaśniła. Dotychczas z nowego obiektu korzystali tylko uczniowie szkoły.

- Musi być regulamin, a chcemy opracować zarówno dla społeczności szkolnej, jak i dla osób z zewnątrz. Powinien być dostosowany do wymogów, przepisów korzystania z boiska - tłumaczyła K. Smektała w ubiegłym tygodniu. - Regulamin zostanie powieszony przy wejściu na obiekt. Nie będzie trzeba szukać klucza, boisko będzie otwarte - zapewniała.

Sprawdziliśmy - tymczasowy regulamin już wisi. Zatem zgodnie z tym, o czym mówiła dyrekcja "piątki", boisko wielofunkcyjne powinno być ogólnodostępne - także dla społeczności lokalnej. Zgodnie z regulaminem, z obiektu należy korzystać zgodnie z jego sportowym przeznaczeniem.

Dzieci w wieku poniżej 7 lat powinny przebywać na boisku pod opieką rodziców lub innych dorosłych opiekunów.

Lubicie rogale świętomarcińskie? - ZOBACZCIE gdzie kupicie najtaniej - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do artykułu.
8 miesięcy temu ocena: 86%  6
Liczba dzieci spoza obwodu była podana za niska !!!! Po co budować jakieś dodatkowe baraki skoro w innych szkołach sale stoją puste. Po prostu każdy powinien iść do szkoły w swoim obwodzie. Podczas naboru dyrekcji wyraźnie zabrakło wyobraźni. Zreszta każdy rodzic w każdej chwili może dziecko przepisać do innej szkoły. I rozwiązanie problemu gotowe. A na przyszłość po prostu dyrekcja szkoły powinna wykazać się rozwagą - której jak widać zabrakło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Llll
8 miesięcy temu 5
Tak to jest jak rodzice mają wybujane fantazje
~ Inka
8 miesięcy temu ocena: 40%  4
Ja myślę, że tej szkole boisko jest mało potrzebne , jak nie ma porządnych warunków do nauki. I to jest absolutnie wina gminy, która nie widzi problemu . A liczba dzieci podanych w artykule prasowym spoza obwodu jest wyssana z palca . Uważam , iż Szanowna Redakcja powinna to uściślić i szukać informacji u źródła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inka
8 miesięcy temu ocena: 20%  3
Do Nick : A Ty proszę czytaj ze zrozumieniem , pisałam o artykule prasowym ,który jest w gazecie
~ NIck
8 miesięcy temu ocena: 57%  2
Do Inka - pisz na temat. Tu o boisko chodzi, nie ma żadnej liczby dzieci
~ żałosne
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Czyli burza w szklance wody i zamiast zapytać właściciela obiektu to biegnie się z awanturą do lokalnych mediów. Pieniactwo i tyle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji