Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Miasto wchłonie część sołectw

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    17.02.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Poniec. W ciągu najbliższych dni w sprawie zmian granic maja się odbyć konsultacje społecznePoniec. W ciągu najbliższych dni w sprawie zmian granic maja się odbyć konsultacje społeczne fot. arch. Życia Gostynia

W sumie ponad 50 hektarów będących częścią sołectw: Janiszewo i Śmiłowo planują włączyć do Ponieca miejscowi włodarze. Jak tłumaczą, zmiana granic administracyjnych miasta z miejscowościami ma charakter wyłącznie organizacyjny i jest spowodowana rozwojem, zabudowy techniczno-produkcyjnej, składów, magazynów - Janiszewo oraz zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i infrastruktury towarzyszącej - Śmiłowo.

- Obszary proponowane do włączenia znajdują się w znacznej odległości od miejscowości Śmiłowo i Janiszewo. Natomiast sąsiadują bezpośrednio z ulicami Rydzyńską, Polną i Harcerską - tłumaczy Marcin Pazdaj, sekretarz gminy Poniec.

Zmiana granic uwzględnia istniejące i planowane zagospodarowanie tych terenów, istniejącą infrastrukturę techniczną oraz charakter zabudowy i pozwoli przypisać działkom adres z Ponieca.

Na 18 i 19 lutego wyznaczono terminy konsultacji społecznych z mieszkańcami - zebrań wiejskich w sprawie proponowanych rozwiązań. Natomiast mieszkańcy Ponieca mogą głosować poprzez ankiety do 28 lutego.

W przypadku sołectwa Janiszewo obszar przewidywany do zmiany wynosi ok. 46 ha.

W przypadku sołectwa Śmiłowo, dwa obszary o łącznej powierzchni ok. 7,5 ha.

Sprawdź: ile Diamentów Forbesa jest w naszym powiecie

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bzyk
4 miesiące temu 3
Co z blokami z Gluchowa które są faktycznie w Pogorzeli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca ze stażem
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Ci pizdzielce z Ponieca może zajęliby się stanem dróg bo nie trzeba znaków żeby wiedzieć że właśnie wjechałeś na teren tej gmniny. Przykład> chociażby Żytowicko Krobia. Skandal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bober
4 miesiące temu 1
Działki w obrębie miasta można drożej sprzedać! Włodarze dobrze kombinują!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji