Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Miejska Droga Krzyżowa. Kolejna lekcja miłości [FILM]

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    24.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
Miejska Droga Krzyżowa w gostyńskiej parafii pw. E. BojanowskiegoMiejska Droga Krzyżowa w gostyńskiej parafii pw. E. Bojanowskiego fot. A. Fajczyk

Miejską Drogę Krzyżową w tym roku przygotowała parafia pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu. Wierni przeszli ulicami Pożegowa, zaczynając od ul. Chłapowskiego i podążając w kierunku kościoła.  


- W skupieniu idźmy na kolejną lekcję miłości - powiedział proboszcz, ks. Przemysław Maciejewski, zachęcając do udziału w Drodze Krzyżowej.

Pamiętajcie o przesunięciu czasu

Krzyż ponieśli między innymi: strażacy, Amazonki, ministranci z gostyńskich parafii, przedstawiciele Żywego Różańca z gostyńskich parafii, członkowie Oratorium Świeckiego ze Świętej Góry, mieszkańcy starej i nowej części osiedla Pożegowo, członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej z gostyńskich parafii oraz członkowie Kościoła Domowego z parafii Ducha Świętego w Gostyniu.

Zatrzymując się na poszczególnych stacjach, wierni rozważali czym jest pycha („Lepiej człowiekowi popaść w grzechy ciężkie niż w stan wszechogarniającej pychy”), egoizm, zastanawiali się, dlaczego znosimy swój własny krzyż, cierpienie, a także czym różni się miłość od uzależnienia.


Przekonywano kiedyś , że w śród nas najwięcej jest lekarzy, bo każdy zna się po swojemu na chorobach i ich leczeniu, Ale to błąd. Stokroć więcej wśród nas sędziów. Ktoś zajechał samochodem drogę - to prymityw, ktoś źle załatwił sprawę - jest beznadziejny, ktoś ma inne poglądy - jest całkiem bezsensowny. (...) A Chrystus tak mocno podkreślał: nie sądźcie, bo tylko Bóg przenika i zna człowieka. Każde sądzenie brata jest pychą.


Jezus w swoim nauczaniu wyjaśniał ludziom wiele tez, ale nie udzielił odpowiedzi na pytanie, najbardziej nurtujące człowieka: Dlaczego krzyż, dlaczego cierpienie?
Nie zrozumie krzyża egoista, człowiek zajmujący się tylko swoimi sprawami. Będzie krzyż przeklinał i odrzucał. Dla niego zamknięte pozostaną słowa Zbawiciela, mówiące o słodkim jarzmie i lekkim brzemieniu. 


- Stacja XV - powrót do domu, spotkanie z najbliższymi, wieczorna modlitwa, stacja XVI - trudna rozmowa w rodzinie, stacja XVII - wizyta u lekarza, stacja XL- śmierć kogoś bliskiego, stacja setna tysięczna... Kto nie zna drogi do morza, niech podąża za rzeką, niech podąża za Krzyżem ten, kto szuka drogi do Boga, do zmartwychwstania, do życia. Amen - pożegnał wiernych ks. Maciejewski, proboszcz parafii na Pożegowie.
 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!