Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Mieli problemy z dojazdem do szkoły w sąsiedniej gminie

› Aktualności 10 miesięcy temu    13.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. Fotolia.com

Kilka lat temu próbowano reaktywować połączenie autobusowe na trasie Pępowo-Krobia, ale nie doszło ono do skutku. Uczniowie i ich rodzice skarżyli się na ograniczenia, nie mieli jak docierać do szkoły, położonej w sąsiedniej gminie.

 

W końcu udało się uruchomić wersję testową pewnego rozwiązania. Od początku września na trasie kursuje autobus.

- Postulat ten został zgłoszony przez radnych po rozmowach z rodzicami uczniów ZSOiZ w Krobi zamieszkujących na terenie gminy Pępowo. Co jakiś czas pojawiały się jednak głosy w tej sprawie, stąd decyzja wójta Grzegorza Matuszaka o podjęciu rozmów z przewoźnikiem – informuje Jagoda Kowalewska, rzecznik prasowy pępowskiego urzędu.

Wójt zapewnia, że to tylko dobra wola ze strony gminy. Nie przekłada się to na gminne wydatki.

- Takich osób zainteresowanych zgłaszało się do nas dużo. Mamy tutaj 65 uczniów z klasy pierwszej. Nigdzie ten uczeń nie musi biegać, wszystko załatwi w sekretariacie szkoły w Krobi. Zobaczymy, ilu będzie chętnych – mówi wojt G. Matuszak.

O dowóz młodzieży zadba firma pana Ludwiczaka. Koszt biletu miesięcznego to 74 zł. Autokar ok. 6.40 jest w Ludwinowie i jedzie przez Siedlec – Pępowo – Gębice – Krzyżanki – Skoraszewice – i dalej przez Chwałkowo do Krobi.

- Z informacji, jakie docierają do urzędu wynika, że inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym wręcz przyjęciem - pierwszego dnia autobus był pełen. Czas pokaże, czy zainteresowanie utrzyma się. Trasa autobusu i godziny odjazdów dopiero się krystalizują i są modyfikowane w zależności od potrzeb, tak aby docelowo wypracować optymalne rozwiązanie w tym zakresie – mówi J. Kowalewska.

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także o boćku, który od początku tygodnia stacjonował na poboczu przy stacji paliw. 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olobolo
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
BRAWO Wójcie !!! Zawsze twierdziłem że myślenie ma wielką przyszłość!! To wszak ci co teraz chodzą do szkoły będą nam płacić emerytury. Chociaż w takim Borku Wlkp. ten problem generalnie komunikacji zbiorowej mówiąc krótko leży no bo "co ja mogę" mówi burmistrz. Tu w tym wypadku myślenie sprawia problem i pocenie się od myślenia.Jak się do szkoły miało pod górę i wiatr w oczy to i przykład Pępowa nic nie da rady!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji