Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieszkańcy gminy zapłacą mniej za pobyt dziecka w żłobku [FILM]

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    16.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Uroczystość otwarcia żłobka w Karolewie w maju 2019 r.Borek Wlkp. Uroczystość otwarcia żłobka w Karolewie w maju 2019 r. fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Boreccy radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę dotyczącą obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku w Karolewie dla mieszkańców gminy. Będzie to możliwe dzięki uzyskaniu środków zewnętrznych z projektu pt. „Gmina Borek Wielkopolski wspiera aktywność zawodową rodziców”.

W grudniu 2019 r. samorząd złożył wniosek o pozyskanie środków finansowych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach projektu, dotyczącego wspierania aktywności zawodowej rodziców. Wniosek, został oceniony pozytywnie.

Ile dzieci nie zakwalifikowało się do przedszkoli publicznych w gm. Gostyń? - TUTAJ 

Dzięki temu opłata za pobyt dziecka w żłobku w Karolewie będzie mogła zostać obniżona.

Gmina Borek nie podpisała jednak jeszcze umowy na realizację nowego programu, a przyjęty wniosek aktualnie jest na etapie negocjacji. Wiele wskazuje na to, że - zgodnie z założeniami uchwały - miesięcznie mieszkańcy gminy Borek Wlkp. będą płacili 210 zł, a nie jak dotąd - 300 zł.

Ustalenia radnych mają wejść w życie po podpisaniu umowy. Obniżka ma obowiązywać od 1 marca do 31 grudnia 2020 r.  Za podjęciem uchwały w sprawie niższej opłaty w żłobku w Karolewie głosowali wszyscy radni.

Pozostałe opłaty się nie zmieniają - ZOBACZ TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!