Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieszkańcy mają żal do burmistrza. Topili się po przebudowie [ZOBACZ FILM]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    27.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. K. Kędzia

Przebudowa ul. Sportowej w Gostyniu dobiegła końca. Z finalizacji inwestycji zadowolony jest burmistrz gminy Gostyń. Gehennę przeżywają za to mieszkańcy ul. Podleśnej (drogi równoległej z ul. Starogostyńską, która krzyżuje się z biegnącą z góry na dół ul. Sportową), zwłaszcza podczas obfitych i gwałtownych opadów, jakie miały miejsce w minioną sobotę, 25 lipca.

- Zlekceważyli nas w gostyńskim urzędzie. Powiedzieli, że po modernizacji będzie wszystko dobrze. A nic nie jest dobrze. Podczas pierwszej ulewie od zakończenia inwestycji było to widać. Trwała 10 minut, a Podleśną woda "szła", jak w rzece i zalewała nasze piwnice - opowiada Marian Sobecki, jeden z mieszkańców podtopionej ulicy. Podczas modernizacji wykonano m.in. nowy kolektor kanalizacji deszczowej, a wody opadowe wprowadzono do istniejącej kanalizacji w ul. Starogostyńskiej. I właśnie na kiepskie odbieranie wód opadowych z przebudowanej drogi skarżą się mieszkańcy ul. Podleśnej, chociaż z remontem łączyli duże nadzieje, licząc na to, że w końcu ich kłopoty z podtopieniami się skończą.

Przygotowali nawet kilka propozycji dla gminy, jako inwestora. Przedstawiono je na jednym ze spotkań z burmistrzem, które odbyło się w marcu. Pierwsza wersja rozwiązania problemów z zalewaniem drogi była taka, aby zamknąć wyjazd z ul. Podleśnej w Sportową podwyższając poziom chodnika. Ten pomysł, jak podkreślają zalewani mieszkańcy ul. Podleśnej, został wyśmiany. Padła więc kolejna propozycja - aby ul. Sportową wywyższyć, montując na krzyżówce z Podleśną "hopkę", spad drogi miałby być zrobiony w kierunku parkingu przy restauracji, położonej w pobliżu skrzyżowania. - Deszczówka, skierowana na parking nie zaszkodziłaby nikomu. Spad tego terenu jest jednoznaczny w kierunku ul. Starogostyńskiej, budynek restauracji i hotelu jest wywyższony. Woda poszłaby dalej na skrzyżowanie z ul. Leśną, tam już są rowy i "łapacze" - wyjaśnia Marian Sobecki. Tych sugestii również nie uwzględniono. W efekcie spad z ul. Sportowej skierowano w ul. Podleśną.

- Podczas krótkiej sobotniej ulewy w jednej chwili zrobiło się jezioro u zbiegu ulic Sportowej, Starogostyńskiej i Podleśnej. Tą ostatnią woda szła, jak rzeka. Piwnice były zalane. Dziurkami od klucza przez drzwi woda wlewała się do piwnic i garaży. Ratowaliśmy się workami z piaskiem i innymi sposobami, niektórzy otwierali studzienki "sanitarki" - opowiadają mieszkańcy.

Więcej w jutrzejszym numerze "Życia Gostynia"

(video M. Sobecki)

Zobacz, jak sytuacja w czasie ulewy wyglądała na pozostałych ulicach miasta i w powiecie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (14)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ krawężnik
  ponad rok temu 14
  Śmiechu warte co tu wypisujecie w końcu mamy XXI wiek chyba co? a projektanci nie umieją ( a władze chyba nie chcą ) tak zaprojektować przebudowy ul. Sportowej by woda nie szła pełną parą w ulice położone najniżej ? i wcale nie chodzi tu tylko o samą ul. Podleśną bo i również ul. Pionierska dostała. Ludzie piszą pierdoły ze swej głupoty bo z niczego innego chyba płaćcie dalej a i tak Was w d mieć będą mówcie swoje a i tak Was oleją - prawdziwy zaścianek XVII wieczny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hm
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Niektórym mieszkancom ze studzienek wypłyneły przysłowiowe 'gówna".Czy to nie oznacza że są podłączeni do kanalizacji burzowej??.Ludzie na Pozegowie się podłączyli do tego 30-40 lat temu,kiedy były klepiska a nie asfalty , teraz to też chyba pokutuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XXXX
  ponad rok temu ocena: 67%  12
  WIDAĆ ŻE NAWET ŁAPACZ KOŁO ŻABKI NIE DAŁ RADY ODEBRAĆ TEJ WODY ALE CZEMU TO JA WAM POWIEM DLACZEGO: 1. PARKING PROBOSZCZA ZA KOŚCIOŁEM KTÓRY KIEDYŚ BYŁ POLEM A TERAZ JEST CAŁY WYKOSTKOWANY 2. WYKOSTKOWANA NOWA ULICA FREDRY 3. NOWE CHODNIKI WSZEDZIE NOWA KOSTKA I MACIE ODPOWIEDŻ DLACZEGO ZALEWA PODLĘSNĄ A TAK PRZY OKAZJI PAN MARCHEWKA MIESZKA W MIEJSCU GDZIE KIEDYŚ BYŁ STRUMYCZEK KTÓRY DAWNO TEMU WPŁYWAŁ DO LASU
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ P
  ponad rok temu ocena: 57%  11
  Nikt nie zaprzecza, że na Wrocławskiej było sucho. Przecież problem zalewania ulic występuje w całym Gostyniu. Niech każdy walczy o swoje. Problem jest złożony, a główną przyczyną zalewania domostw jest stara kanalizacja, o zbyt małym przekroju rur odprowadzających wody opadowe. Zmieniła się infrastruktura gostyńskich osiedli, a kanalizacja od kilkudziesięciu lat taka sama. Buduje się nowe drogi ( i chwała ), ale pod powierzchnia dróg, ścieżek, chodników BEZ ZMIAN !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ulewa
  ponad rok temu ocena: 50%  10
  Kiepskie odbieranie wód w czasie takiej ulewy ? Facet z tej ulicy chyba żartuje .Wroclawska mógł sobie przyjechać pooglądać albo teren wokół Kościoła św. Ducha w czasie ulewy około 19 . Przestańcie te kostki wokół domu okładać i kostki na spadzie do garażu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wujek
  ponad rok temu 9
  ulewa ma naprawę imię anna? i mieszka na wrocławskiej?
  ~ wujek
  ponad rok temu 8
  ulewa ma naprawę imię anna? i mieszka na wrocławskiej?
  ~ wujek
  ponad rok temu 7
  ulewa ma naprawę imię anna? i mieszka na wrocławskiej?
  ~ wujek
  ponad rok temu 6
  ulewa ma naprawę imię anna? i mieszka na wrocławskiej?
  ~ wójek
  ponad rok temu 5
  ulewa ma naprawę imię anna? i mieszka na wrocławskiej?
  ~ On
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Drogi ścieżki chodniki to co innego ale w domach można mieć wiecej zieleni tyle
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ M
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Do Jerry: a po co drogi asfaltowe, chodniki, ścieżki rowerowe, kostka brukowa ? zastanów się, co wypisujesz ? po co autostrady dodam ? może klepiska, a drogom przywrócić stan dróg polnych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wsiowy chop
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Kanalizacja zaprojektowana i wykonana została 30-40 lat temu, kiedy utwardzone były tylko jezdnie, chodniki i place większych firm. Dziś niemal każdy ma utwardzone podwórko, pojawia się coraz więcej ulic i placów które mają obniżoną możliwość wsiąkania wody w grunt, stąd te zalania. Ale jak to mawiał wasz ulubieniec-przegraniec "woda ma to do siebie, że spływa".
  ~ Jeery
  ponad rok temu ocena: 56%  1
  Po pierwsze ulewa w sobotę nie trwała 5 minut tylko dłużej a na taką ilość wody co spadła w krótkiej chwili żadna kanalizacja deszczowa nie jest w stanie odebrać. A do tego sami mieszkańcy też się przykładają wykładając wjazdy chodniki w koło domu kostką brukową a woda nie ma gdzie wsiąkać. Ulewy były są i będą Olejniczaka też była zalana Wrocławska deptak także.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji