Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieszkańcy pomogli zorganizować imprezę. Zaczęło się od posta na portalu

› Społeczeństwo ponad rok temu    11.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Ślubna rewia mody była wisienką na torciePogorzela. Ślubna rewia mody była wisienką na torcie fot. A. Twardowska

Zaczęło się od posta na portalu społecznościowym. Mieszkańcom pomysł tak się spodobał, że żal byłoby nie skorzystać z otrzymanych fotografii i przekazanych historii. W Pogorzeli (10 marca) zorganizowano wyjątkowe spotkanie „Pogorzelanie na ślubnym kobiercu”. Na scenie ośrodka kultury mówiono o tym, że miłość nie zna upływu czasu.

 

Przedszkole „Raj Psotników” w Pogorzeli wspólnie z biblioteką miejską zaprosiły na program artystyczny, połączony z wystawą pamiątek, strojów i zdjęć ślubnych, pochodzących z domowych archiwów. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało się zebrać naprawdę sporo takich „perełek”.

- Mimo upływu lat, zmieniającej się mody i otoczenia, jest jedna rzecz, która wciąż pozostaje niezmienna. Ludzie sprzed stu lat, tak samo zakochiwali się i wiązali ze sobą, jak my dzisiaj – mówił prowadzący Damian Płowy z biblioteki w Pogorzeli.

Na scenie wystąpiły przedszkolaki, a wybrane mieszkanki podzieliły się wspomnieniami z tych wyjątkowych dni. Agnieszka Borowiec wspominała ślub swoich rodziców w 1982 roku, w Domachowie. Mówiła o przepustkach, pozwoleniach na alkohol (10 butelek na całe wesele), szyciu sukni ślubnej i garnituru przez krawcową. Genowefa Poniatowska opowiadała o swoim ślubie (cywilnym i kościelnym), który odbył się 49 lat temu. - Wesele odbywało się w mieszkaniu. Był akordeon, saksofon i bęben. Repertuaru nie pamiętam, ale goście tańczyli na powierzchni przeznaczonej do tańca, o ile się na niej zmieścili – mówiła. Ewa Kicińska zdradzała receptę na udane małżeństwo swoich rodziców. - To będzie rada mojego taty – nie zamartwiać się, śpiewać. Do tego koniecznie koniaczek, tylko na zdrowie – radziła. Punktem kulminacyjnym spotkania była ślubna rewia mody.

Czytaj także: Ada i Ania w półfinale konkursu piękności.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Danka
  ponad rok temu 4
  Skąd pochodziły suknie ślubne? Czy zamówili je w [...]
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wpn
  ponad rok temu 3
  Brawo. Narzeczeństwo, ślub wesele, rodzina... czego chcieć więcej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dario
  ponad rok temu 2
  Bardzo ładny występ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Daro
  ponad rok temu 1
  Bardzo ładnie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji