Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Mieszkańcy: Wielka oszklona loża, z której korzystać będą tylko wybrane osoby

› Sport i rekreacja 4 miesiące temu    18.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 18 ocen 6 / 83%
A A A
Gostyń. Nowe szatnie przy gostyńskim stadionie miejskim OSiRGostyń. Nowe szatnie przy gostyńskim stadionie miejskim OSiR fot. A. Fajczyk

Zmienił się wygląd skromnego do niedawna budynku biurowca OSiR w Gostyniu, który mieści się przy gostyńskim stadionie miejskim. Zwraca uwagę zwłaszcza szklana fasada. Nie omieszkali o niej wspomnieć rodzice uczniów, którzy na wczorajszej sesji rady miejskiej bronili szkół wiejskich w Goli i Siemowie, przeznaczonych do likwidacji, ze względu na to, że dla gminy są nierentowne w utrzymaniu - CZYTAJ TUTAJ.

Przedstawiciele społeczności szkolnych namawiali radnych, aby odrzucili uchwały.

- Obserwujemy wydatki gminy Gostyń. Ostatnio można było zobaczyć zdjęcia obiektu sportowego, który powstaje przy stadionie. Wielka oszklona loża, z której korzystać na pewno będą tylko wybrane osoby i to kilka razy w roku, a koszt takiej budowy na pewno był ogromny. Jak wiadomo my mieszkańcy Goli, Witoldowa, Czajkowa i Bronisławek składaliśmy się na tę inwestycję, a nigdy nie będzie nam dane z niej korzystać - tak o przebudowie biurowca mówiła Anita Jańczak, przew. rady rodziców szkoły w Goli.
 

Inwestycja, która konkretnie związana jest z budową szatni na terenie sportowo-rekreacyjnym, kosztowała 1 288 498 zł - zgodnie z umową inwestora (OSiR) z wykonawcą. Zgodnie z projektem, dolną kondygnację biurowca, gdzie wcześniej znajdowały się garaże i magazyny, przebudowano na 6 szatni. Podczas modernizacji nad nimi powstała sala konferencyjna. Dolna część budynku, podczas rozbudowy, została wysunięta do przodu i nad częścią dobudowaną pojawił się taras.

- Nad szatniami jest sala z oszkloną fasadą, z której będzie można oglądać wydarzenia sportowe. Do tej pory brakowało nam też pomieszczenia konferencyjnego, do organizowania spotkań. Przy okazji udało się zagospodarować przestrzeń, co bardzo nam się to przyda - nie ukrywa Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. - W sumie mamy obecnie - wraz z szatniami, zmodernizowanymi boiskami i bieżną - porządny sportowy obiekt. Skupimy się teraz na jego reklamie i promocji - dodaje.

Po ostatecznym zakończeniu inwestycji związanej z budową szatni i dróg dookoła stadionów, na wybranym terenie zostanie też posiana trawa. - Po zazielenieniu będziemy mogli powiedzieć, że warto było czekać na takie miejsce do organizowania wydarzeń sportowych- zaznacza Zbigniew Kordus.

W Gostyniu odbywają się zgrupowania sportowe. Pod tym kątem cały sierpień w 2020 r. jest już zarezerwowany.

- Kiedyś nasze obiekty były atrakcyjne tylko latem, a obecnie są także zimą, w czasie ferii. To bardzo cieszy. Kluby docierające do Gostynia z zewnątrz doceniają to, że infrastruktura jest na bardzo dobrym poziomie i ośrodek jest wszechstronnie funkcjonalny. Oprócz stadionu, oferujemy kort, bieżnię, lodowisko, w sąsiedztwie jest pływalnia wraz z siłownią i saunami - reklamuje dyrektor OSiR.

Trenujący sportowcy na gostyński stadion docierają z klubów, mieszczących się w odległości 100-200 km. - W czasie ferii gościła Akademia Reissa z Zielonej Góry, latem grupy sportowe z Wrocławia. Co ciekawe, sportowcy wracają. Latem gościliśmy Akademię Bramkarską Warty Poznań. Byli zachwyceni poziomem obiektów sportowych - zaznacza dyrektor Kordus.

Aby ugościć liczne grupy trenujących, potrzebna jest baza noclegowa. OSiR nawiązał współpracę nie tylko z Podleśną, ale też z hotelem Cukropol w centrum miasta, aby ją rozszerzyć.

- Podleśna ma około 50 miejsc, a mamy nieraz zapotrzebowanie dla większych grup. Jest możliwe, że będą korzystały z bazy noclegowej Cukropolu, dzięki temu możemy gościć więcej osób - mówi szef OSiR Gostyń. Procedury odbiorowe niebawem się zakończą i będzie można korzystać z nowych szatni. Zostały już skontrolowane m.in. przez sanepid czy straż pożarną. Teraz czekają na pozwolenie na korzystanie. W ubiegłym roku otwarto nowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Rezerwacja przewiduje mniej więcej 2 godziny: z rozgrzewką, meczem i pobytem w szatni. - W tym momencie 2 szatnie są zajęte, a w 2 kolejnych przygotowują się następne drużyny. Dzięki temu, że szatnie są dostępne na wszystkich boiskach mogą odbywać się mecze - tłumaczy Zbigniew Kordus.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 5678
4 miesiące temu ocena: 0%  18
Drodzy mieszkancy Goli,Siemowa,Kosowa.Wsze tlumaczenia są idiotyczne.Ja też płacę podatki z których budowane są u was chodniki,drogi,kanalizacje itd. i też nie będę korzystal z tego dobrodziejstwa podobnie jak wy ze stadionu.Te wiejskie szkoły z garstką dzieci dawno powinny być zlikwidowane.Dojazd tych dzieci autobusem do szkól w mieście trwa niekiedy szybciej niż dojście dziecka w mieście
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Autobus
4 miesiące temu ocena: 50%  17
Koszty dojazdów są znikome. Nawet nie 5 % wydatków tych pustych szkół. Wiec nie ma nad czym dyskutować.
~ gostyniak
4 miesiące temu ocena: 50%  16
Mądralo a koszty dojazdu i opieke na młodzieżą doliczyłeś ,policz wtedy co lepiej się opłaca. Kasy włożonej w budowę szkoły w Siemowie czy też Goli nie liczysz ,co teraz będzie. Gmina za wszelką cene i za darmochę będzie się próbowała tego pozbyć Na tym mają polegąc oszczednosci.
~ kołchoz
4 miesiące temu ocena: 100%  15
Lłeża to fajnie a z klimą czy bez błe to dłe masonerii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko Kania
4 miesiące temu ocena: 60%  14
Teraz proponuje złapać dobrych sponsorów dać piłkarzą dobre warunki oraz premie meczowe do motywacji i jak najwyżej wspinać się w lidze ! Bo na taki obiekt 2 liga minimum !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 50%  13
Z tą grą napewno
~ MKS
4 miesiące temu ocena: 67%  12
Świetnie że ten stadion w końcu się zmienia. Przypomnę tylko że m. in. w 2006 Kania nie zagrała w 1 lidze (ówczesna 2) przez stadion. Najpierw infrastruktura, teraz czas na klub!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odwrotnie
4 miesiące temu ocena: 47%  11
A może dzieci z przepełnowych gostynskich szkół przywieść do wiosek.droga ta sama tylko odwrony kierunek.nie obłożone szkoła stanie się"ekonomiczna " dzieci w lepszych warunkach będą się uczyć a Osir będzie bardzo fajną bazą dla przyjezdnych zespołów za pieniądze Gminy Gostyń
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 40%  10
Za takie pomysły powinni wysyłać do psychiatryka? Jakie przepełnione szkoły?
~ rodzic
4 miesiące temu ocena: 67%  9
Jak widzisz wszyscy wolą dzieci posłać nawet do jednej przepełnionej szkoły w Gostyniu niż pustej w Goli czy Siemowie. Nikt nie chce zrobić odwrotnie. To chyba najlepsze podsumowanie tego tematu.
~ byle pisać...
4 miesiące temu ocena: 78%  8
Faktycznie lepsze warunki w tych szkółkach,a szczególnie w Goli,no i fantastyczne sale do wf. Halo! Tu ziemia,tu ziemia....
~ Lucek
4 miesiące temu ocena: 73%  7
Niech ta pani zejdzie na ziemię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostynianka
4 miesiące temu ocena: 76%  6
Bardzo łatwo się skompromitować takimi wypowiedziami w imieniu niby mieszkańców . Stosując ten rodzaj myślenia, można by powiedzieć, że obwodnica pewnie też niepotrzebna i lepiej dawać pieniądze na szkołę z kilkoma dziećmi w klasie...Zresztą odczytane pismo delikatnie mówiąc specyficzne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
4 miesiące temu ocena: 13%  5
A moze p. Anicie chodziło o cos innego - ze skoro z podatkow mieszkancow Goli i innych wiosek poszly srodki na reorganizacje stadionu, przebudowe biurowca, to gostynianie tez moga dopłacac do szkół. A ja sie nie zgadzam...
~ Mędrzec
4 miesiące temu ocena: 75%  4
I droga w Goli też niepotrzebna. Bo ja nią nigdy nie pojadę. Logika Kalego. Można iść dalej. Szkoła muzyczna niepotrzebna. Bo ja śpiewać nie umiem. I basen tez nie - bo ja nie pływam. Deptak niepotrzebny - bo ja zakupy robię w golskim Dino. Kali jeść Kali pić
~ Trener
4 miesiące temu ocena: 88%  3
Jak widać cały koszt tego pięknego budynku był niższy niż ROCZNE utrzymanie tylko jednej z tych szkół. Czyli płacimy za edukacje tych kilku dzieci (ma być 3 osoby w klasie) tak wielkie pieniądze. Jak widać można by stawiać DWA takie budynki . I to KAŻDEGO roku. Aha i trenujących na stadionie piłkarzy jest ponad 300. Dzieci w Siemowie ma być 38. Tak to właśnie ci rodzice strzelili sobie w kolano pokazując jak wiele pieniędzy przez lata marnowano na kształcenie tych kilku pociech. Tym bardziej radni podjęli słuszne decyzje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda
4 miesiące temu ocena: 67%  2
Codziennie z tych obiektów korzysta i będzie dalej korzystało o wiele więcej dzieci niż w sumie chodzi do tych wiejskich szkół. Jak chcecie zeby wasze dzieci rowniez korzystaly z tego to zapiszcie je do druzyny, to nie jest przeciez problem
~ Rozwiązanie
4 miesiące temu ocena: 76%  1
Musi pani Anita założyć trampki i zacząć kopać piłkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji