Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Mieszkańcy wzięli to na swoje barki. Wybrali drogi

› Społeczeństwo ponad rok temu    13.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Mieszkańcy Pożegowa na spotkaniu osiedlowym zagłosowali za drogamiGostyń. Mieszkańcy Pożegowa na spotkaniu osiedlowym zagłosowali za drogami fot. A. Fajczyk

- Mamy decyzję - powiedział Karol Stafaniak, przewodniczący Rady Osiedla Pożegowo po podliczeniu wyników głosowania. Mieszkańcy tego gostyńskiego osiedla wybrali - w ciągu najbliższych kilku lat chcą mieć budowane drogi. Inwestycję, związaną z postawieniem nowoczesnego obiektu przedszkola miejskiego odłożyli na później.

Decyzja zapadła wczoraj, podczas spotkania w sali bankietowej „Twist”. Na zebranie przyszło około 120 osób. Przy wejściu zainteresowani otrzymywali kartki z pytaniami, co chcieliby mieć na osiedlu zrobione w pierwszej kolejności”: przedszkole czy drogi. Kartki do głosowania można było wypełniać od razu. Szybko wybrano komisję skrutacyjną: Renata Ignasiak, Karol Stefaniak i Wiesława Masztalerz.

W końcu przyszedł czas na głosowanie. Mieszkańcy Pożegowa wrzucali karty do urny. 
Zanim podliczono głosy, do zebranych przemówił burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Zaznaczył, że zabrał głos celowo po zakończeniu głosowania, aby nie wpływać na decyzję mieszkańców osiedla.
- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Pożegowa wykazali się tak ogromnym zaangażowaniem. Bo przyjście na salę ponad 100 osób i wzięcie decyzji na własne barki to jest naprawdę duży poziom zaangażowania i po raz pierwszy w Gostyniu mamy do czynienia z taką sytuacją - powiedział gostyński włodarz, przyznając iż jest zadowolony, że społeczność Pożegowa pomogła samorządowcom w wyborze dalszego kierunku rozwoju osiedla.

- Często biorę udział w spotkaniach wiejskich w sołectwach, rady osiedla. I powiem szczerze, że jestem z państwa dumny i zadowolony. że pomogliście nam w tym wyborze - stwierdził Jerzy Kulak. Zdradził, jakiego wyniku się spodziewa. - (...) Do mnie dochodziło wiele głosów, że przez ostatnie tygodnie to była bardzo duża merytoryczna dyskusja pomiędzy państwem. Spodziewam się wyniku „drogowego”. Ale poczekajmy, bo tutaj demokracja zdecyduje - powiedział burmistrz.

Oczekującym na wynik głosowania naświetlił też sytuację związaną z polityką przedszkolną w gminie.

- Polityka przedszkolna gminy wypełnia niezbędne zapotrzebowanie. Nie ma miejsc w publicznych przedszkolach dla wszystkich dzieci, ale jest miejsce w publicznych przedszkolach dla wszystkich maluchów, które mają do tego prawo. Dzięki temu funkcjonują również prywatne przedszkola w Gostyniu. (...) Można by uznać, ze sytuacja jest stabilna, chociaż nie jest idealna. Moim marzeniem jest to, żeby każde dziecko w  Gostyniu mogło trafić do publicznego przedszkola - zdradził gostyński włodarz.

Wreszcie przyszedł czas na wyniki. Wydano w sumie 115 kart do głosowania. Oddano ważnych 114 głosów, 1 nieważny. Za budową dróg opowiedziało się 101 mieszkańców. Na taki wynik (którego pewnie się spodziewali) mieszkańcy obecni na spotkaniu zareagowali gromkimi brawami. 

Jakie drogi będą budowane w najbliższych latach na Pożegowie? W jakiej kolejności?

Czego obawiają się mieszkańcy osiedla po głosowaniu?

O tym w najbliższym numerze „Życia Gostynia”
 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ hun
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Brawo !!! :-)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji