Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Miłośnicy fantastyki spotkali się w tym roku w innym miejscu

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    10.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostkon 2020Gostkon 2020 fot. A. Twardowska

Za nami kolejna edycja Gostyńskiego Festiwalu Fantastyki GOSTKON. Ten odbył się w dniach 7-8 lutego w nowej lokalizacji – Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. - Mimo sesji i natłoku nauki znalazłem czas i chęci żeby tu być, bo to fajne wydarzenie, które już od kilku lat towarzyszy Gostyniakom i na którym bywałem od pierwszej edycji – mówił Krzysztof, poznański student, pochodzący  z Gostynia.

 

Impreza rozpoczęła się w piątek popołudniowym Games Roomem. W sobotę festiwal wystartował od godz. 11.00. Zorganizowano też warsztaty komiksowe, salę Lego, warsztaty z robotyki, teatr Kamishibai, czytelnia komiksów, sesje RPG, czy blok popularnonaukowy. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty komiksowe, dużo dzieci skorzystało też z sali Lego. Sporo osób zechciało wziąć udział w warsztatach kendo – japońskiej sztuki walki z użyciem bambusowego miecza.

Nie zabrakło atrakcji dla stałych odwiedzających imprezę: m. in. prelekcji, warsztatu literackiego i panelu LEMologiczny, który poprowadził Michał Cetnarowski.

Jednym z odwiedzających imprezę był Krzysztof, który kilka lat temu pomagał w organizacji wydarzenia. Za największy plus tegorocznej edycji uznał nowe miejsce, w którym odbywał się Games Room.

- Jest przestronnie, dużo stołów i atmosfera jak na większych, ogólnopolskich konwentach, np. gdy zaczęliśmy klaskać, to cała sala robiła to z nami. To właśnie super magiczna atmosfera konwentów fantastyki – zauważył.

Organizatorami Gostkonu byli: GOK Hutnik, Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia", gmina Gostyń, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, Szkoła Podstawowa nr 1.

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Wiatr w porywach może dochodzić do 100 km/h. Służby wydały ostrzeżenie.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!