Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Minister: "Z systemem ochrony zdrowia nie dzieje się dobrze"

› Aktualności miesiąc temu    18.11.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Ministerstwo Zdrowia

- Przygotowaliśmy program odbudowy zdrowia Polaków. Ten program będzie prawdopodobnie inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale mamy gotowe jego fundamentalne założenia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ministerstwo odkryło, że "nie dzieje się dobrze"  Adam Niedzielski przyznał, że przyrastają liczby zgonów z innych przyczyn niż COVID-19. Wyraził z tego powodu zatroskanie i niepokój.
Bacznie przyglądamy się, co się dzieje z systemem ochrony zdrowia i mamy sygnały, że dobrze się nie dzieje - przyznał.
Jako przyczyny problemów minister wymienił przeksztacanie łóżek szpitalnych w "covidowe" oraz wprowadzenie teleporad na szeroką skalę. 
- Apelujemy, że hasło "zostań w domu" nie dotyczy kontynuacji leczenia, nie dotyczy sytuacji, gdy źle się czujemy. Lekarza trzeba odwiedzać - powiedział Niedzielski.

Resort monitoruje przychodnie zdrowia Andrzej Niedzielski zapewnił, że zlecił monitorowanie dostępu do placówek POZ oraz kontrole w tych, do których nie można się dodzwonić.
- Dostępność lekarza czy POZ, czy specjalisty ma swój wymiar odbijający się na zdrowiu Polaków. Zachorowania wykrywane są później, nie jest prowadzona odpowiednia profilaktyka - mówił. Zapewnił że urzędnicy ministerstwa opracowali wytyczne, kiedy teleporada powinna być stosowana, a kiedy lekarz powinien przyjąć pacjenta osobiście. Kiedy te wytyczne dotrą do placówek opieki zdrowotnej, nie wiadomo.

Ministerstwo ma plan uzdrowienia Polaków Według szefa resortu zdrowia, przygotowano "Program Odbudowy Zdrowia Polaków".
- Ten program będzie prawdopodobnie inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale mamy gotowe jego fundamentalne założenia - przekazał minister.
Jak poinformował, te założenia to: program oceny zdrowia 40-latków, specjalistyka bez limitów, stworzenie sieci profilaktyki kardiologicznej i rozbudowa opieki zdrowia psychicznego.
Szczegółów nie przedstawił.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
miesiąc temu 11
To dlaczego co dziesiąty emeryt jest tylko zdrowy , gdzie jest zdrowsza żywność , nie truta chemikaliami przez globalne koncerny gdzie dopiska biodegradowalny jest tylko urojeniem , zatrucie środowiska do lat 70 -tych jest 48 -krotne większe teraz . Zdrowie Przyszłych Pokoleń oparte na rozumie nie słupkach i statystycznych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Optymista
miesiąc temu 10
Dość marnotrawienia pieniędzy przez państwową służbę zdrowia.Wszystko sprywatyzować.Zadziała konkurencja w uslugach zdrowotnych.Pacjent będzie szanowany na zasadzie klient nasz Pan.Tak jest na zachodzie.Ale my się tego boimy.Wolimy dalej psioczyć i płakać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edi
miesiąc temu ocena: 100%  9
Jak oni do tego doszli? ? ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazi
miesiąc temu ocena: 100%  8
jeszcze wiecej kasy lekarzom i ty wlascicielom prywatnych przychodni bo to teraz paniska cala geba ludzi maja w ... Rozwalic caly ten system bo to do niczego dobrego nie prowadzi a ludzi szlag trafia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chory
miesiąc temu ocena: 100%  7
Porady audio i tele w NFZ to wielki ściema. Dlaczego ona nie obowiązuje w prywatnym warsztacie lekarskim? Lekarze - nie wygłupiajcie się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjent
miesiąc temu ocena: 100%  6
Dodzwonić się do MEDANU graniczy z cudem. Jak się już dodzwonisz to zostajesz olany z góry. Teleporada to telezlewka!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zorro
miesiąc temu ocena: 100%  5
Geniusz normalnie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
miesiąc temu ocena: 100%  4
ZDROWE JEDZENIE TO PODSTAWA ZDROWIA 1 E100–E199 (barwniki) 2 E200–E299 (konserwanty) 3 E300–E399 (przeciwutleniacze i regulatory kwasowości) 4 E400–E499 (emulgatory, środki zagęszczające, spulchniające, żelujące itp.) 5 E500–E599 (Substancje przeciwzbrylające) 6 E600–E699 (wzmacniacze smaku) 7 E900–E999 (środki słodzące, nabłyszczające i inne) 8 E1000–E1999 (stabilizatory, konserwanty, zagęstniki i inne) E234 blokuje covid19 https://www.sciencedirect.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UE - ha ha ha
miesiąc temu ocena: 100%  3
Gdyby "E..." było szkodliwe dla zdrowia obywateli UE, ona pewno by interweniowała tak jak to uczyniła w przypadku: marchewka to owoc, ślimak to ryba ,dopuszczalne zakrzywienie banana, dopuszczalna ilość wody przy spłukiwaniu w sedesie, papieros ma sam gasnąć, zalecana temperatura i godziny mycia naczyń, instrukcja obsługi drabiny, woda nie nawadnia organizmu człowieka, inwestycje unijne przez pierwsze 5 lat nie mogą przynosić zysków, zabrania się twierdzić, że śliwki suszone pomagają na trawienie, nie wolno sprzedawać jaj na tuziny, diabetycy nie powinni prowadzić pojazdów mechanicznych, barmanki nie mogą pokazywać biustu, itd, itd, itd.
~ Nie róbcie z ludzi idiotów!
miesiąc temu ocena: 100%  2
Lekarze i politycy nawołują najważniejsze żeby się badać, no to sprawdzam: usg jamy brzusznej w Jarocinie 2 miesiące czekania. Polska służba zdrowia nigdy nie była sprawna !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Mmmn
miesiąc temu ocena: 100%  1
Ostatnie zdanie artykułu jest kluczowe bo tak jest od lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji