Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mnóstwo wolontariuszy zgłosiło się do pomocyPatronat

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    17.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
II Charytatywny Turniej Zbijaka - 2 ognieII Charytatywny Turniej Zbijaka - 2 ognie fot. A. Twardowska

Myślami wrócili do lat dziecięcych, ubrali sportowe stroje i wybiegli na boisko. To jednak nie był kolejny mecz piłki nożnej, a turniej zbijaka, czyli popularnej zabawy „w dwa ognie”. Dwanaście drużyn zgłosiło swoją chęć do gry. Dzięki temu uda się pomóc małej Antosi z Gostynia, która urodziła się bez rączki.

 

Impreza odbywa się po raz drugi w Piaskach. W ubiegłym roku pomagano Julce Roszak, która teraz sama chętnie udziela się, jako wolontariuszka. Dzisiejsza niedziela należy do Antosi Stachowicz z Gostynia. Na ten dzień zaplanowano dużo zabawy, uśmiechu i zdrowej rywalizacji, a turniejowi towarzyszą rozmaite atrakcje dla całych rodzin. Wieczorem na scenie wystąpi zespół Antari Fog Machine. - Mnóstwo osób zgłosiło się do niesienia pomocy. To ludzie z wielkim sercem, inaczej nie można tego określić. Mamy wspaniałych sędziów, oprawę muzyczną, dzieje się! - mówi Sabina Mikołajska, współorganizatorka. - Bardzo nas to cieszy, to ogromna radość i satysfakcja – dodaje druga z organizatorek, Małgorzata Stachowiak.

Gdy w głowach pojawił się pomysł zorganizowania drugiej edycji turnieju, w sieci jedna z organizatorek natknęła się na apel o przekazywanie 1% podatku dla małej dziewczynki, która urodziła się bez rączki. To był impuls, aby właśnie to jej pomóc w tym roku. Antosia ma pięć miesięcy i jest pogodną dziewczynką. Jest pod stałą opieką ortopedy, który polecił jej rodzicom, aby na razie wstrzymali się z myślami o zakupie protezy rączki. Dziewczynka będzie przecież bardzo szybko rosnąć. - Polecono nam, aby poczekać, aż Antosia podrośnie i będzie świadoma, co z tą protezą zrobić – wyjaśniają rodzice Karolina i Bartosz. Zorganizowanie festynu i taki odzew, bardzo ich wzruszył. - Trudno jest wyrazić słowami to, co się czuje – mówią rodzice.

Jeszcze zdążycie, zapraszamy na teren przy szkole w Piaskach! O turnieju przeczytasz we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Zobacz także relację z charytatywnej imprezy w Pogorzeli. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!