Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Monitoring i ślady obuwia nie wystarczyły

› Z policji 11 dni temu    14.01.2021
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Wracamy do tematu zdarzenia na rynku w Borku WielkopolskimWracamy do tematu zdarzenia na rynku w Borku Wielkopolskim fot. Arch. portalu

Pod osłoną nocy próbowali wysadzić bankomat. Dotarcie do pieniędzy (ponad 80 tys. zł) okazało się jednak bardziej skomplikowane, niż przypuszczali. Cała akcja zakończyła się więc fiaskiem. Nad sprawą od września pracowali policjanci z Poznania. Przesłuchano świadków, przejrzano monitoring, odnaleziono ślady obuwia. To nie wystarczyło, aby namierzyć sprawców. Decyzją prokuratora, wraz z końcem 2020 roku, sprawę umorzono.

 

Wracamy do tematu zdarzenia na rynku w Borku Wielkopolskim. 21 września w nocy (około godz. 2.30) nieznani sprawcy próbowali wysadzić bankomat, znajdujący się wewnątrz wydzielonego w punkcie handlowym pomieszczenia. Użyli gazu i spowodowali wybuch, który miał umożliwić im dostęp do szuflad z pieniędzmi. W nich znajdowało się 82.750 złotych. Pieniędzy nie zabrali, ponieważ nie udało im się dostać do wnętrza wspomnianego wcześniej punktu handlowego. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wszczęli postępowanie w kierunku usiłowania kradzieży z włamaniem i spowodowania umyślnej szkody w mieniu. Szkody wyceniono bowiem na około 10.000 zł.

Jak wyjaśnia prokurator Jacek Masztalerz, przesłuchano świadków, wykonano ekspertyzy w laboratorium kryminalistycznym, zasięgnięto opinii z zakresu genetyki, chemii oraz trasealogii (ujawniono ślad obuwia), szczegółowo przeanalizowano monitoring. Ustalono, że sprawcy prawdopodobnie poruszali się ciemnym pojazdem sedan. Nie zdołano jednak ustalić sprawców. 31 grudnia decyzją prokuratora postępowanie zostało umorzone.

- Jeżeli jednak w przyszłości pojawiłyby się jakieś osoby, które posiadałyby wiedzę o zdarzeniu, w każdym czasie mogą powiadomić zarówno naszą gostyńską komendę, jak i komendę wojewódzką policji w Poznaniu – zaznacza prokurator Jacek Masztalerz.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zzz
10 dni temu 5
Nasza policja jest od tego by wlepiać mandaty za brak maseczek i przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Prawdziwych przestępców to oni się boją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
10 dni temu ocena: 100%  4
Jaki rozmiar buta i wzór podeszwy od dziasiąj będę się przyglądał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borek
11 dni temu ocena: 100%  3
Przypominam tylko, że mamy juz 2021 rok. Od pamiętnego dnia minęły juz 3 miesiące, a bankomatu w Borku jak nie bylo tak nie ma. Parodia! Wspomnę również, że juz kilkukrotnie zgłaszano potrzebę zamontowania wplatomatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Były klient
8 dni temu ocena: 100%  2
To jest ewidentny brak szacunku dla klientów banku Santander. Borkowianie powinni zlikwidować konta w tym banku i przenieść się do lokalnego PBSu
~ Pasja
11 dni temu 1
Nawet jak by się dostali pieniądze automatycznie ulegają niszczeniu. Tak ostatnio w telewizji mówili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji