Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Na 10-leciu Zaduszek Jazzowych wystąpi laureat Grammy

› Kultura i Rozrywka 11 miesięcy temu    7.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Marek Bałata

Piansta i kompozytor Włodek Pawlik będzie gwiazdą tegorocznych, dziesiątych już Świętogórskich Zaduszek Jazzowych. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera zaprasza w piątek, 8 listopada na godz. 20.30 do Bazyliki Święgórskiej na koncert pt. „Songs Without Words”.

R E K L A M ABolsius

W listopadowy wieczór usłyszymy w wykonaniu wirtuoza pianina standardy jazzowe oraz wielkie hity muzyki rockowej: „Imagine” oraz „Something” byłych Beatlesów Johna Lennona i George'a Harrisona, a także utwory Boba Dylana czy Paula Simona. Płyta „Songs Without Words” to magiczna podróż do muzycznego świata Włodka Pawlika, który swe ulubione standardy fantastycznie przetworzył w intymne, pełne wyrafinowania fortepianowe improwizacje.

– Już od pierwszych dźwięków „The Sound of Silence”, aż do ostatnich, nostalgicznych fraz fortepianu zamykających tę niezwykłą muzyczną wędrówkę utworem George'a Harrisona „Something”, mamy do czynienia z hipnotyczną przyjemnością obcowania z muzyką przepełnioną szlachetną prostotą i spokojem – mówi Leszek Jankowski z Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera.

Włodek Pawlik to pianista jazzowy, kompozytor. Jedyny w historii polskiej muzyki jazzowej laureat nagrody Grammy za album "Night in Calisia". W jego dorobku znajduje się ponad 30 autorskich płyt, które zyskały status złotych i platynowych. W. Pawlik jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej. Od ponad 10 lat jest wykładowcą na tej uczelni, prowadzi zajęcia z improwizacji jazzowej.

Współpracował z legendami amerykańskiego jazzu, takimi jak między innymi: Randy Brecker, Mike Stern, Tom Kennedy, Billy Hart, Arturo Sandoval, Rufus Reid, Scott Hamilton, Sal Nistico, Herb Geller, Richie Cole. Przez dekadę koncertował z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet - w Azji, Europie i USA. Prócz jazzowej ścieżki ważnym nurtem w twórczości i karierze W. Pawlika jest muzyka filmowa, wokalna, symfoniczna, baletowa i oratoryjna. Skomponował ścieżki dźwiękowe m.in. do tak wybitnych obrazów jak: "Rewers" Borysa Lankosza, "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej, czy "Within the Whirlwind" - laureatki Oscara Marleen Gorris. W  roku 2018 Włodek Pawlik Trio feat. Randy Brecker zainaugurowało z wielkim powodzeniem Blue Note Jazz Festival w Nowym Jorku.

Na początku roku 2019 ukazała się bestsellerowa płyta Pawlik/Moniuszko-Polish jazz. Prowadził wykłady z improwizacji jazzowej - m.in. na Eastman School of Music oraz Western Michigan University. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2014 otrzymał nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej. Posiada tytuły Honorowego Obywatela Kalisza oraz Podkowy Leśnej.

Czytaj także: jak ciała kobiet stały się "płótnami" kampanii

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!