Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Na andrzejki tylko z kluczem

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    27.11.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
Borek Wlkp. Pierwszy występ karaokeBorek Wlkp. Pierwszy występ karaoke fot. A. Fajczyk

Interesująco spędzili wczorajszy wieczór dorośli mieszkańcy gminy Borek Wlkp. W ramach andrzejkowej zabawy, 26 listopada, uczestnicy śpiewali karaoke, mogli skorzystać z usług wróżek, pili pyszną kawę i kosztowali wyśmienite ciasto. Dla gości biletami wstępu na imprezę były z kolei najzwyklejsze klucze – nieużywane, zbędne już w domu.

Przy wejściu wrzucano je do koszyczka. Wieczór andrzejkowy zgodnie z tradycją zawsze był wpisany w kalendarz listopadowych imprez. Podczas zabaw przepowiadano przyszłość. Tego dnia wszystkie panny powinny pościć i modlić się do św. Andrzeja, aby w nocy przyśnił im się jakiś ukochany. – O poście u nas nie ma mowy, a to dzięki paniom: Bogusi Marszałek, Karolinie Zbroniec, Teresie Szymańskiej, Urszuli Niedzieli i Halinie Maciejewskiej. One odpowiedziały na apel ośrodka kultury i zaserwowały przepyszne wypieki na zabawę - dodała. Aktywne mieszkanki gminy Borek otrzymały w nagrodę upominki i... otworzyły zabawę, śpiewając pierwszy utwór karaoke. W sali zabrzmiała piosenka pt. „Szła dzieweczka”.

Na imprezie pojawiły się wróżki Janina i Zosia. Z ich usług uczestnicy zabawy mogli korzystać za darmo. Przepowiadały przyszłość, wróżyły z kart i z oczu. Nie zapomniano o stoisku, z przyrządami do tradycyjnego lania wosku. Andrzejki były kontynuacją projektu „18+”, realizowanego od września przez MGOK w Borku Wlkp. – Przyzwyczaiłam się już, że co czwartek, o godzinie 18 boreccy seniorzy odwiedzają nasz ośrodek. Cieszy mnie to, a fakt, że spotykamy się w dość licznej grupie, która wciąż się powiększa, oznacza, że projekt był dobrym pomysłem i w gminie potrzeba takich spotkań istnieje – powiedziała Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

Czytaj dlaczego w Kunowie zaczadził się mężczyzna?

Zapomniałeś telefonu do swojej ulubionej pizzerii? A może masz ochotę na kebab? KLIKNIJ i szukaj w gostyńskiej  Bazie Firm

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!