Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Na jakie parametry spojrzeć kupując żarówki LED?

10 miesięcy temu    29.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
Oświetlenie typu led od kilku już lat stopniowo wypiera z rynku osprzętu oświetleniowego urządzenia opierające się na tradycyjnych żarówkach i świetlówkach. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a do najważniejszych z nich eksperci z branży zaliczają takie czynniki, jak zmniejszone zużycie energii elektrycznej, mniejszą awaryjność żarówek LED, ich większą żywotność, a także aspekty funkcjonalne, związane z możliwością dowolnego w zasadzie manipulowania oświetleniem przy użyciu dedykowanych do tego sterowników, ściemniaczy oraz innych urządzeń sterujących.
 

Dochodzi do tego wzgląd na ochronę środowiska naturalnego. Żarówki ledowe (a także inne urządzenia z tej grupy asortymentowej) uznawane są za wykazujące o wiele mniejszy wpływ na środowisko niż ich klasyczne odpowiedniki. Dotyczy to stosowanych metod produkcji, sprawności pracy, a także zmniejszonej ilości ciepła emitowanego do atmosfery. Wszystkie te czynniki sprawiają, że po oświetlenie ledowe sięgają coraz częściej nie tylko prywatni właściciele domów i mieszkań, ale także przedsiębiorcy i podmioty sektora publicznego. Wymiana oświetlenia na żarówki led wiąże się dla nich z szeregiem korzyści, umożliwiając jednocześnie optymalizację kosztów wydatkowanych na utrzymanie urządzeń oświetleniowych oraz zużycie energii elektrycznej.

Rodzaje żarówek led – jakie wybrać?

Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej żarówki led jest rodzaj gwinta. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane są żarówki z oznaczeniem E27, nazywane też często potocznie żarówkami z „dużym gwintem”. Ich oznaczenie określa średnicę gwintu, który – jak nietrudno się domyślić – wynosi 27 milimetrów. Tego rodzaju żarówki powszechnie wykorzystywane są przez producentów opraw oświetleniowych, lamp wiszących oraz plafonów. Mogą służyć oświetleniu pomieszczeń dziennych i gospodarczych. Często spotkać też można żarówki o mniejszym gwincie – E14, a także żarówki o trzonku wtykowym lub zatrzaskowym (GU, G). Coraz większą popularnością cieszą się żarówki filamentowe, których charakterystyczną cechą jest wykorzystanie podłużnych modułów ledowych, pozwalających uzyskać przyjemne światło, idealne do pomieszczeń wykończonych w nowoczesnym stylu. Inne cechy żarówek led, na które warto zwrócić uwagę, to barwa światła, a także znamionowy strumień świetlny.

Gdzie zaopatrzyć się w dobrej jakości żarówki led?

Podstawowe modele żarówek ledowych znaleźć można w ofercie każdego sklepu oferującego osprzęt oświetleniowy. Są one także powszechnie dostępne we wszystkich marketach budowlanych, gdzie wybierać można pomiędzy żarówkami o różnych rozmiarach i kształtach. Bardziej wymagający klienci, poszukujący żarówek o określonych parametrach i cechach znamionowych, zainteresować powinni się jednak ofertą specjalistycznych sklepów internetowych, których głównym przedmiotem działalności jest dystrybucja żarówek led i osprzętu oświetleniowego. Podmioty te posiadają produkty wielu producentów, wśród których każdy znajdzie interesujące go żarówki led.

Cały asortyment LED znajdziesz na: https://www.eled.pl/

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!