Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Na końcówce przyspieszył i wygrał. Nasza Dycha 2019

› Sport i rekreacja ponad rok temu    7.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Wystartowała Nasza Dycha 2019Gostyń. Wystartowała Nasza Dycha 2019 fot. A. Fajczyk

Na linii startu szóstego biegu Nasza Dycha 2019 w Gostyniu stanęło prawie 400 osób. Licznie obstawiony był Głogów, dojechali zawodnicy z Leszna, Dolska, Śremu i Kościana, nie mogło zabraknąć Gostynia i okolic. W tym roku nie padł rekord trasy, ale zabawa była świetnia.

Zawodnicy musieli pokonać 10 kilometrów trasy, wiodącej ulicami Gostynia (Sportową, Starogostyńską, Polną, Parkową, Podleśną i Graniczną). Dwie minuty wcześniej wystartowali niepełnosprawni na wózkach: Filip Czamański i Robert Malewicz. Pogoda dopisała, więc ulice miasta były dobrze obstawione przez kibiców. - Brawo! Dajesz, dajesz! - wołali, bijąc brawa.

Zawodnikom aktywność kibiców odpowiadała. - Biegam tutaj co roku, trasa jest fajna, zawsze kibicują, to też pomaga - stwierdziła Katarzyna Ptasiuk z Leszna, która na metę dotarła jako pierwsza ze startujących kobiet. Uczestnicy tej sportowej imprezy trochę narzekali, że przyroda zafundowała w tym roku zbyt wysoką temperaturę na początku kwietnia, niektórym w zdobyciu lepszego czasu na mecie przeszkadzał dodatkowo wiatr.

- Nikt się nie spodziewał, że na początku kwietnia może być takie ciepło i takie słońce. Chociaż ostatnie edycje, z tego co pamiętam, tak samo wyglądały - mówił Wojciech Wenderski, zaraz po przekroczeniu linii mety. Był najszybszym zawodnikiem powiatu gostyńskiego. Dystans kilometrowy pokonał w niecałe 36 minut, ale przyznał, że bardzo słabo trenował przez zimę i wynik go zadowala. - To jest mój drugi lub trzeci czas na tej trasie, ale w tym roku bardzo mało biegałem przez zimę i tak naprawdę gostyńska „dycha” to taki pierwszy mocy start, na wiosnę. 35 minut z sekundami mnie zadowala - dodał zawodnik.

Jakub Furman wziął udział w biegu pierwszy raz. Chciał zrobić sobie trening przed półmaratonem, który już w niedzielę. To był jego debiut. Sporo trenuje, dobrze się przygotował i udało mu się wygrać w swojej kategorii M16 (zawodnicy od 16 lat). Dystans pokonał w 41 minut 15 sekund.

Faworytem gospodarzy był Marcin Zagórny z Radnicy (Krosno Odrzańskie) i on jako pierwszy z całego peletonu pojawił się na ostatniej prostej. Kiedy przebiegał linię mety, było już wiadomo, że nie będzie to finisz rekordowy, ale nie o to chodzi w biegach na „dychę”. Uczestnicy mają się dobzre bawić. W tym  roku 10 km w Gostyniu najlepszy zawodnik pokonał w ciągu 34 minut i 30 sekund.

- Słońce świeci, nie jest to pogoda na takie szybkie bieganie. Mój organizm nie zawsze taką akceptuje. Trochę się namęczyłem, na końcówce przyspieszyłem i wygrałem - powiedział Marcin Zagórny, zwycięzca biegu Nasza Dycha 2019 w Gostyniu. - Pierwszy raz tutaj jestem. Wybrałem się, bo zaprosił mnie kolega Adam Nowicki. Mam nadzieję, że go zastąpiłem. Fajna trasa, dużo kibiców - dodał.

Podczas imprezy rozdawano kasetony do medali, dla zawodników, którzy wzięli udział w każdej edycji biegu Nasza Dycha w Gostyniu. - Mieliśmy 75 osób, które są z nami od początku, przez wszystkie 5 edycji - powiedział Bogdan Paluszkiewicz z GTS Citius, które od 6 lat przygotowuje tę sportową imprezę wraz ze sponsorami.
 


WYNIKI BIEGU

Open kobiet:

I miejsce Katarzyna Ptasiuk Leszno (czas 36:30),  II - Marlena Nowacka Piaski, III Patrycja Kasztelan z Żytowiecka, IV - Jolanta Jeż (Gostyń), V - Marta Mazurczak (Gostyń), VI - Monika Rabiega (Leszno)
 

Open mężczyzn:

I miejsce Marcin Zagórny Radnica (czas 34:30), II - Bartosz Pawlaczyk (MKS Parasol Wrocław) Zduny (34:40), III - Radosław Piasecki (Głogów), Przemysław Kliks, Mateusz Szczepański, Karol Winniczuk 
 

Najszybszy mieszkaniec pow. gostyńskiego: Wojciech Wenderski
Najlepsza mieszkanka Gostynia w biegu Nasza Dycha 2019 - Jolanta Jeż
Najlepszy zawodnik z Gostynia w biegu Nasza Dycha 2019 - Witold Feledziak

Najstarsza zawodniczka w biegu - Danuta Tomczak  Kościan (59:47)
Najstarszym zawodnikiem biegu był Czesław Szymkowski z Poznania - 71 lat

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!