Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Na oddanie kierowcom „łącznika” jeszcze poczekamy

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    1.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Nowa droga - tzw. łącznik będzie oddany do użytku za parę miesięcyGostyń. Nowa droga - tzw. łącznik będzie oddany do użytku za parę miesięcy fot. A. Fajczyk

Przebudowa skrzyżowania ulicy Europejskiej z ul. Nad Kanią była warunkiem oddania do użytku nowo powstałej drogi - łącznika zaplanowanej obwodnicy Gostynia z ul. Europejską. Prace na nowej szosie zakończyły się kilka tygodni temu. - Odbiór robót I etapu budowy obwodnicy Gostynia został już dokonany i nie stwierdzono żadnych usterek - informuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

 

Inwestycja wykonywana na „krzyżówce” ulicy Europejskiej i Nad Kanią również została odebrana przed świętami Bożego Narodzenia.

Co wykonano w ramach zadania? Poszerzono jezdnię, a tym samym wydzielono dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w lewo z ul. Europejskiej - WIĘCEJ PISZEMY TUTAJ.

Nic nie wskazuje jednak, żeby kierowcy od 1 czy 2 stycznia mogli jeździć łącznikiem. O co chodzi? Na jezdni widoczne jest już nawet oznakowanie poziome i pionowe. - Projekt stałej organizacji ruchu jest przygotowany i został przeze mnie już zaopiniowany - przyznaje Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego. Decyzję o dopuszczeniu nowej drogi do ruchu powinien podjąć administrator, czyli Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

- Obecnie trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Biorąc pod uwagę terminy administracyjne - na uzyskanie wszystkich opinii oraz pozwolenia na użytkowanie może to potrwać do końca lutego przyszłego roku - mówi zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

Zatem od 2 stycznia nowym łącznikiem kierowcy nie pojadą. Gminni urzędnicy zwracają uwagę, że po oddaniu szosy do użytku dla kierowców, łącznik będzie bardziej drogą wewnętrzną i do czasu powstania obwodnicy łączyć się będzie tylko z drogą powiatową. Gmina Gostyń wnioskowała o to, aby oznakowanie pionowe było zasłonięte, a także aby na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Europejską jeszcze nie stanęło.

- Chodzi o to, żeby kierowców nie wprowadzało w błąd i nie kierowało ruchu tranzytowego w tę drogę. Kierowca TIR-a dojedzie do Drzęczewa i szosa się skończy. Za chwilę będzie musiał wąskimi drogami jechać dalej. To nie będzie bezpieczne - wyjaśnia Mariusz Konieczny.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gostynianka
7 miesięcy temu 8
Teraz, zanim otworzą ten łącznik, powinni postawić jeszcze światła, bo skręt w lewo od ul. Nad Kanią albo od strony Bogusławek będzie graniczyć z cudem. Co do samej drogi nie mam zastrzeżeń. Czepiałabym się kierowców jadących od strony Bogusławek. Ostatnio koleś wyjechał niemal na środek krzyżówki i zatrzymał się niemal przy samej wysepce. No kurde. Jak tu wjechać w Europejską jak takie ciele zastawi drogę? Panie kierowco(!) : zatrzymuje się przy wjeździe do wodociągów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witek
7 miesięcy temu ocena: 100%  7
Studzienki na skrzyżowaniu po przebudowie już są poniżej drogi dziadostwo szkoda słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lokalny
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Uważam, że przebudowa jedynie skomplikowała ruch na tym skrzyżowaniu. Widziałem już skrecajacych od strony ul.Nad Kanią w Europejską... pod prąd. Skręt od Bogusławek w Europejską, jak napisał przedmówca, woła o pomstę do nieba.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tir
7 miesięcy temu ocena: 86%  5
Idealny promień skrętu dla ciągnika siodłowego z kierunku Bogusławek w Europejską !!! Brawo dla projektanta , wykonawcy i tego co dał na to kasę !! Odbierający inwestycje testowali skrzyżowanie przy pomocy ciężarówki czy tylko w komputerze ?? !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tir
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Do Edka. Zwróciłeś uwagę na 2. znaki ustąp pierwszeństwa.. ?? Jeden przed wjazdem do wodociągów a drugi za wjazdem od strony Bogusłąwek, czyli mamy 2 skrzyżowania w odległości 6 m EWENEAMENT drogowy. - brawo inżynierowie ruchu. :)
~ Edek
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
Dokładnie, etam tir, tam zwykłą osobówką ciężko wyrobić
~ Piaskowianka
7 miesięcy temu ocena: 67%  2
No i dzięki Bogu tak będzie ale co za inteligent wymyślił taki bezsens?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Apollo
7 miesięcy temu ocena: 89%  1
W Drzeczewie i tak ruch jest okropny, mało tego stan dróg we wiosce jest okropny pozostawia wiele do życzenia, ciężarówki z piachem i żwirem pozarywały pobocza, a prosić o chodniki we wiosce to już nie wiadomo do kogo iść. W dni powszednie to strach czubek nosa przed dom wystawiać. Ogólnie MASAKRA!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji