Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Na razie dociągną do przedszkola

› Społeczeństwo ponad rok temu    20.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Jeszcze w tej kadencji ma rozpocząć się budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze wojewódzkiej w Gostyniu. Gminni radni bez dyskusji dołożyli 70 tys. zł do zabukowanej wcześniej puli środków na to zadanieJeszcze w tej kadencji ma rozpocząć się budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze wojewódzkiej w Gostyniu. Gminni radni bez dyskusji dołożyli 70 tys. zł do zabukowanej wcześniej puli środków na to zadanie fot. A. Fajczyk

Jeszcze w tej kadencji gostyńskiej rady miejskiej ma rozpocząć się budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze wojewódzkiej w Gostyniu. Gminni radni bez dyskusji dołożyli 70 tys. zł do zabukowanej wcześniej puli środków na to zadanie.

Inwestorem jest gostyński samorząd, który zamierza realizować zadanie na własny koszt. Ogłoszono przetarg na to zadanie. Nowy ciąg dla pieszych ma powstać od komendy powiatowej policji co najmniej do prywatnego przedszkola.

Dalszy fragment chodnika przy drodze, której gmina nie jest administratorem, powstanie dzięki decyzji radnych. Będzie budowany po lewej stronie ul. Wrocławskiej, leżącej w ciągu drogi wojewódzkiej 434 (patrząc od centrum miasta). Zaplanowano wybudowanie ponad 220 metrów nowego ciągu pieszego, o nawierzchni z kostki betonowej, z betonowymi krawężnikami. Zgodnie z projektem budowlanym, który posiada gmina, w przyszłości chodnik ma powstać od zjazdu do gostyńskiej komendy aż do skrzyżowania z ul. Wielkopolską. To odcinek o długości 450 metrów.

Na tę chwilę planowana jest jednak budowa ciągu pieszego z kostki brukowej do przedszkola niepublicznego, które jest zlokalizowane przy ul. Wrocławskiej. Ciąg dalszy inwestycji będzie zależał od cen, jakie wyjdą w przetargu. W gminnym budżecie zabezpieczono na realizację zadania 150 tys. zł. Część tych pieniędzy została już wydana na przygotowanie projektu budowlanego i kosztorysu. Na prace budowlane pozostało 130 tys. złotych.

Inwestor obawiał się, że kwota po przetargu może okazać się zbyt mała, dlatego na ostatniej sesji radni zdecydowali, że zabukują w budżecie dodatkowe fundusze na budowę chodnika w kwocie 70 tys. złotych. Samorządowcy zdają sobie sprawę, że przy ul. Wrocławskiej konieczne jest pobudowanie ciągu dla pieszych aż do sklepu Dino. Mieszkańcy posesji, znajdujących się przy tej ulicy, od czasu powstania marketu, chodzą tam często. Zwiększył się też ruch samochodów w kierunku sklepu. Jednak jak będą przebiegały dalsze prace, zdecyduje już samorząd nowej kadencji.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bang
ponad rok temu ocena: 100%  3
A ścieżka do Kunowa wybudowała się sama? A chodnik poło biedronki, przebudowane oświetlenie na Poznańskiej, wykupy gruntów pod Kunowem. Ulica Poznańska ma wreszcie reprezentanta, który realnie działa (a nie pisze anonimy z frustracji i zazdrości)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu 2
brak ścieżki do Kunowa tylko do Ostrowa,chodnik do biedronki tylko dla wybranych z urzędu,wykup gruntów przez radę a nie przez radnego gdzie naprawa drogi ,chodnika po prawej stronie do Poznańia ,gdzie obwodnica calej ul.Poznańskiej
~ mieszkaniec
ponad rok temu 1
gdzie radny ul. poznańskiej za swojej kadencji nic nie zrobił dla dobra swoich wyborców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji