Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Na razie jest piwnica. Do czerwca powinno stanąć całe skrzydło

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Akt erekcyjny wmurowano w fundamenty budynku zamykając dokument w metalowej tubie wraz z... pieniędzmi Gostyń. Akt erekcyjny wmurowano w fundamenty budynku zamykając dokument w metalowej tubie wraz z... pieniędzmi  fot. Bogdan Bujak

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, starosta gostyński Robert Marcinkowski, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu Justyna Jaskulska oraz wykonawca prac Rafał Piotrowski znaleźli się pośród osób, które złożyły podpis pod aktem erekcyjnym nowego skrzydła szpitala.

Projekt rozbudowy szacowany na około 6 700 000 zł, z czego 5 200 000 zł to same prace budowlane, zakłada powstania budynku o powierzchni prawie 1150 metrów na 4 kondygnacjach. Na kolejnych poziomach znajdować się będą pracownie specjalistyczne (parter), centralna sterylizatornia oraz rozszerzony oddział chirurgii ogólnej (I piętro). Na II piętrze zlokalizowano rozbudowany oddział wewnętrzny.

– Co szczególnie ważne nie zwiększamy liczby łóżek, ale poprawiamy komfort pacjentów i rozgęszczamy łóżka, które do tej pory funkcjonują na terenie szpitala. Dzięki takiej rozbudowie powstaną nowoczesne, komfortowe sale m.in. trzyosobowe. One z pewnością poprawią komfort przebywania pacjentów – informował starosta Robert Marcinkowski.

Ostatnią kondygnację zajmie, jak powiedział włodarz powiatu, „sygnał naszych czasów” - oddział paliatywny.

– Wiemy, że żyjemy coraz dłużej, ale też coraz bardziej osoby w podeszłym potrzebuję wsparcia. Takiego oddziału do tej pory nie ma na terenie powiatu gostyńskiego – stwierdził R. Marcinkowski.

Podkreślił także znaczenie faktu, że inwestycję realizuje lokalna firma.

Podczas wmurowania kamienia m.in. wicemarszałek Wojciech Jankowiak wspominał o niskiej, w tym przypadku kwocie dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - 2 500 000 złotych, a dużym „wysiłku budżetu powiatu” w zakresie sfinansowania całego przedsięwzięcia. Jednocześnie pojawiły się słowa, że środki zewnętrzne ułatwiły realizację zadania.

– Życzę, żeby ta inwestycja mogła przebiegać sprawnie i żebyśmy jak najszybciej mogli się spotkać na oddaniu do użytku gotowego obiektu – powiedział Wojciech Jankowiak.

Ale do tego, żeby budynek „stanął w całej krasie” jeszcze daleka droga.

– Jednak mamy dobry początek, jesteśmy w połowie sukcesu, w czerwcu będziemy już widzieli ten obiekt w całości – zauważył Rafał Piotrowski.

Zgodnie z harmonogramem prac zakończenie inwestycji budowy nowego skrzydła planowane jest na marzec 2020 roku.

Czytaj także: był wielokrotnie karany za znęcanie się nad matką

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Do GOSTYN
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  A Ty z dwóch IP lecisz :-)))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PRA :-) MC.
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Do komentarza "Gostyń", dawno nie czytałem tak zazdrosnej wypowiedzi, proponuję Ci przyjacielu maść na ból dupy, inaczej tego nazwać nie można. Co do przebiegu prac, tak się składa, że współpracowałem również z tą firmą, i z właścicielem, projektantem, kierownikiem robót, i pracownikami, Panowie wiedzą jak się zabrać za pracę, wykonują ją prawidłowo, i w szczególności bezpiecznie. Co pośród ekip budowlanych skłania wiele do życzenia. Pozdrawiam tą firmę, wykonawców, i wszystkich którzy się przyczynili do dołożenia cegiełki na ten kolejny szczytny cel dla waszej gminy. Życzę sukcesów!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gostyn
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  Weź coś na głowę bo nieźle gdzie musiałeś przyłożyć z kim jeszcze pracowałeś może z UFO
  ~ Gostyn
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Jak już lokalna firma to prowadź co o budowaniu ma pojęcia zero poza tym co robili czyli fuszerką to może ktoś sprawdzi ile tam osób legalne pracuje na pełnym zusie itp bo każdy wie że to krętacze i pozery do kamery
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji