Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Na swojską i francuską nutę (galeria)

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    14.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Upalne okoliczności pogody rozpaliły niemal do czerwoności podgrzewaną również repertuarem scenicznym atmosferę IX Prezentacji Zespołów Ludowych Wielkopolski, które oklaskiwano w ubiegłą sobotę na placu przy Przedszkolu Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie.

Po powrocie z tradycyjnego przemarszu na borecki rynek, program estradowy rozpoczęły występy Koła Śpiewaczego "Jutrzenka" z Borku Wielkopolskiego i uczestniczącej gościnnie normandzkiej grupy folklorystycznej „La Saint Jean d'ete”, która przedstawiła układy taneczne. W dalszej części zaprezentowały się rodzime zespoły ludowe: "Biskupianie" z Domachowa, "Mali Biskupianie" z Krobi, "Tośtoki" z Pięczkowa, "Studzianna" ze Studzianny, "Wisieloki" z Szymanowa, "Słowianie" z Pakosławia i Zespół Folklorystyczny "Borkowiacy", organizator imprezy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gostyniu oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Borku Wielkopolskim. Występom, zapowiadanym na scenie przez Marię Zimlińską i tłumaczącą na język francuski Marzenę Maćkowiak, towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego. Więcej w aktualnym numerze Życia Gostynia. (C.W.)Zobacz galerię zdjęć
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!