Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Nadal nie wszyscy chcą szczepić

› Społeczeństwo ponad rok temu    5.04.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 9 / 0%
A A A
 fot. KerkezPhotography.com - Fotolia.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyniu podsumowała rok 2017 pod kątem chorób i zagrożeń.

 

Jak wyjaśnia Ewa Ulanicka, dyrektor gostyńskiego Sanepidu, sytuacja epidemiologiczna była dobra. Bez zachorowań na choroby zakaźne niebezpiecznie, bez zatruć pokarmowych, chociaż ze wzrostem zakażeń jelitowych i grypowych. Niepokojąca wygląda nadal sytuacja ze szczepieniami dzieci i młodzieży.

Na koniec ubiegłego roku w powiecie gostyńskim w 23 rodzinach nie poddano szczepieniom 32 dzieci. W tym, 5 nie zostało zaszczepionych wcale, natomiast u pozostałych te szczepienia zostały na pewnym etapie przerwane.

- Zauważamy, że bardzo często rodzice odmawiają szczepienia np. przeciw gruźlicy w pierwszych trzech dobach się to odbywa, natomiast dalej już realizują ten program szczepień. Drugim preparatem, któremu jak widać pewna grupa nie ufa, jest szczepionka MMR, czyli przeciwko odrze, śwince i różyczce – mówi dyrektor Ewa Ulanicka.

Powyższa liczba stanowi 0,19% populacji mieszkańców powiatu w wieku 1 – 19 lat. Jak zauważa przedstawicielka Sanepidu, ten odsetek dzieci uchylających się od tego obowiązku nieco wzrósł w porównaniu z rokiem 2016.

Co o szczepieniach myślą rodzice? Jak ustosunkował się do tego radny i jednocześnie lekarz? O temacie piszemy w bieżącym Życiu Gostynia.

Czytaj także: koncert charytatywny dla Zuzi.

 

+ 0 głosów: 9 (0%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!