Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nagle „bum”! Staliśmy się sławni z piątku na sobotę

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.04.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Koncert Anity Lipnickiej Gostyń. Koncert Anity Lipnickiej  fot. A. Twardowska

Dawna wokalistka grupy Varius Manx wystąpiła na deskach gostyńskiego „Hutnika”. Wczorajszy akustyczny koncert, miał dostarczyć wielu muzycznych niespodzianek.

 

- Jeśli ciekawi was, skąd skąd pochodzę, z jakich dźwięków się składam, zobaczcie mnie na żywo w trasie „Z bliska". Szykujcie chusteczki - będzie do czego się wzruszać – zapowiadała Anita Lipnicka.

Artystka przyznała, że Varius Manx nie był jej debiutem. Początkowo, grywała na deskach domu kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Przypadek sprawił, że poznała Roberta Jansona i jego zespół. Oni nie szukali wokalistki – ona nie szukała bandu, a jednak stało się coś dziwnego.

- (...) Zaczęliśmy próby, nagraliśmy płyty i nagle „bum”, staliśmy się sławni z piątku na sobotę – wyjaśniała Anita Lipnicka.

Wspominała, że była wtedy uczennicą liceum, siedziała w oślej ławce (bo nauka nie szła jej wybitnie), przygotowywała się do matury.

- Siedziałam na korepetycjach z matematyki, nic nie rozumiałam... Na parapecie u mojej pani profesor było radyjko na baterie. W tymże radyjku poleciała ta piosenka, którą za chwilę usłyszycie. Oczywiście udawałam, że to nie ja. Pani nauczycielka udawała, że to też nie ja – śmiała się artystka.

Ze sceny zabrzmiały takty „Zanim zrozumiesz”. Tego wieczoru wracała nie tylko do dawnych perełek kojarzonego z nią zespołu, ale także do swoich muzycznych inspiracji (coverów), czy solowych utworów.

Czytaj także: Alicja w krainie fizjoterapii. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kati
  ponad rok temu 3
  Fantastyczny koncert !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kati
  ponad rok temu 2
  Fantastyczny koncert !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pan
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Nauka nie szła jej wybitnie? Co to ma być? To jest recenzja koncertu który był bombowy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji